Wisła Kraków rozmawia z hiszpańskim trenerem. Jako piłkarz grał w Atletico Madryt

Według informacji podanych przez Bartosza Karcza z "Gazety Krakowskiej" Wisła Kraków prowadzi rozmowy z Jose Francisco Moliną. Hiszpan był w przeszłości świetnym bramkarzem w lidze hiszpańskiej.

Jose Francisco Molina
Obserwuj nas w
IMAGO / Cordon Press/Miguelez Sports Na zdjęciu: Jose Francisco Molina
  • Wisła Kraków podjęła rozmowy z Jose Francisco Moliną
  • Hiszpan w przeszłości był bramkarzem m.in. Atletico Madryt oraz Villarrealu
  • Molina to 10-krotny reprezentant Hiszpanii

Jose Francisco Molina może zostać trenerem Wisły

Wisła Kraków w sobotę oficjalnie rozstała się z Radosławem Sobolewskim. Prezes “Białej Gwiazdy” przyjął złożoną przez trenera dymisję po piątkowej porażce w meczu z Niecieczą. Przez ostatnie dwa dni przewinęło się w kontekście pracy w Krakowie dość sporo znanych nazwisk. Z klubem z Małopolski łączony był Adam Nawałka, Marek Papszun, Janusz Niedźwiedź czy Marcin Brosz. Według ustaleń Bartosza Karcza z “Gazety Krakowskiej” Wisła skontaktowała się z Jose Francisco Moliną. Hiszpana polecił dyrektor sportowy Kiko Ramirez.

Molina to były piłkarz kilku dużych hiszpańskich drużyn. Podczas kariery piłkarskiej reprezentował barwy takich zespołów jak Atletico Madryt, Villarreal czy Deportivo La Coruna. W lidze hiszpańskiej zagrał ponad 400 meczów. Udało mu się także 10 razy zagrać w reprezentacji Hiszpanii. Po zakończeniu kariery jako piłkarz został trenerem. Przez pierwsze lata pracował w Villarrealu. Zaczynał od zespołu C, a skończył na pierwszej drużynie, którą poprowadził w 11 spotkaniach. Następnie znalazł zatrudnienie w mniejszych drużynach jak Getafe B, Kitchee, Atl. Kolkata oraz San Luis. Od 2018 roku był dyrektorem sportowym reprezentacji Hiszpanii, gdzie niedawno zakończył swoją pracę.

Czytaj więcej: Zaskakujący inwestor puka do drzwi Wisły. Postać znana z Ekstraklasy

Komentarze

Comments 2 comments