Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. ASInfo

El. ME: Polska vs Łotwa. Zapowiedź, typy, kursy

Po cennym zwycięstwie Biało-czerwonych w czwartkowy wieczór nad reprezentacją Austrii w niedzielę rywalem podopiecznych Jerzego Brzeczka będą Łotysze. Zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania, w której znajdziecie między innymi informacje na temat sytuacji obu zespołów, nasze przewidywania, a także kursy oferowane przez bukmacherów.

Czytaj dalej…

Obie drużyny zmierzą się ze sobą po raz pierwszy od 2012 roku. Zdecydowanie lepiej to starcie wspominają Polacy, którzy byli w tym boju górą. Biało-czerwoni jak dotąd w bezpośrednich bataliach częściej wygrywali i zamierzają podtrzymać dobrą passę.

Polska – Łotwa, historia

Przedstawiciele obu ekip jak na razie mierzyli się ze sobą trzynaście razy, z czego dziewięć meczów wygrali Polacy, dwa razy miał miejsce remis i dwukrotnie szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili Łotysze.

Warto odnotować, że aż 11 starć z udziałem obu teamów miało charakter towarzyski, a dwukrotnie Polska zagrała z Łotwą w eliminacjach mistrzostw Europy. W meczach o stawkę Biało-czerwoni zaliczyli jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Jak dotąd trzykrotnie obie ekipy miały okazję grać między sobą w Warszawie, ale za każdym razem na stadionie im. Wojska Polskiego. Dwa starcia zakończyły się po myśli Polaków, a raz wygrali Łotysze.

Polska – Łotwa, ostatnie wyniki

Biało-czerwoni do swojego starcia podejdą po cennym zwycięstwie nad Austrią, które Krzysztof Piątek zapewnił reprezentacji Polski. Jednocześnie po sześciu spotkaniach bez zwycięstwa Biało-czerwonych pod dowództwem Brzęczka, w końcu nastąpiło przełamanie.

Znacznie gorszy nastrój ma ostatnio ekipa Slavii Stojanovicia, którzy są już bez wygranego meczu od dziewięciu meczów. Po raz ostatni Łotwa wygrała spotkanie dokładnie 2 czerwca minionego roku, pozostawiając w pokonanym polu Estonię. W miniony czwartek Łotysze przegrali natomiast z Macedonią Północną 1:3. Wcześniej zaliczyli dwa remisy z rzędu, kolejno z Kazachstanem i Andorą.

Polska – Łotwa, sytuacja kadrowa

Chociaż w boju przeciwko Austriakom lekkie urazy dopadły Jana Bednarka i Piotra Zielińskiego, to wszystko wskazuje na to, że wymieniona dwójka będzie do dyspozycji opiekuna polskiej ekipy na niedzielny bój. Jeśli nie stanie się nie nie przewidzianego, to prawdopodobnie od pierwszej minuty w tym boju zagra napastnik AC Milanu w osobie Piątka, któremu towarzyszyć będzie Robert Lewandowski. Biało-czerwoni mają zagrać w ustawieniu 4-4-2.

Tymczasem w szeregach gości na pewno nie będzie mógł zagrać Andrejs Cigaņiks, który w czwartek został ukarany czerwoną kartką. Kontuzji doznał natomiast Andris Vanins, którego w pierwszym skłąadzie zastąpi najpewniej dobrze znany z boisk Ekstraklasy Pavels Steinbors, broniący aktualnie barw Arki Gdynia. Warto jednak odnotować, że doświadczony bramkarz nie jest jedynym znanym polskim kibicom piłkarzem, bo w kadrze najbliższych rywali Polaków są: Deniss Rakels, Vladislavs Gutkovskis, Igors Tarasovs, czy Valerijs Sabala.

Polska – Łotwa, kursy

Polska – Łotwa, 1×2 kursy
STS Fortuna Totolotek Lvbet forBET Etoto PZBuk Najlepszy kurs
Wygrana Polski 1,12 1,08 1,08 1,01 1,15 1,14 1,07 Sprawdź ofertę ForBet
Remis 9,75 11,50 10,25 9,40 10,00 12,00 10,75 Sprawdź ofertę Etoto
Wygrana Łotwy 17,48 29,00 35,00 25,00 24,00 25,25 26,50 Sprawdź ofertę Totolotka
Kursy aktualne na 22.03.2019 22:35

W opinii polskich, legalnych bukmacherów, faworytem niedzielnej potyczki na PGE Narodowym są gospodarze – kursy na zwycięstwo Polaków oscylują wokół wartości 1,08.

Polska – Łotwa, typy i przewidywania

Stawiamy na spokojną wygraną Biało-czerwonych. Nasz typ: 2:0.

Polska – Łotwa, oferta bukmacherów

Polscy bukmacherzy przygotowali na to spotkanie bogatą ofertę zakładów. Znajdziecie w nich nie tylko tradycyjne zakłady na rozstrzygnięcie danego spotkania, ale również możecie wytypować strzelców bramek.

Oferta STS na mecz Polska – Łotwa >>

Oferta Totolotka na mecz Polska – Łotwa >>

Oferta Lvbet na mecz Polska – Łotwa >>

Oferta Fortuny na mecz Polska – Łotwa >>

Oferta ForBet na mecz Polska – Łotwa >>

Oferta eToto na mecz Polska – Łotwa >>

Oferta PZBuk na mecz Polska – Łotwa >>

Polska – Łotwa, przewidywane składy

Polska: Szczęsny – Kędziora, Bednarek, Glik, Bereszyński, Zieliński, Klich, Krychowiak, Grosicki, Lewandowski, Piątek

Łotwa: Steinbors – Gabovs, Jagodinskis, Oss, Maksimenko, Rugins, Laizans, Isajevs, Rakels, Karasausks, Sabala.

Polska – Łotwa, transmisja meczu

Niedzielne starcie Polska – Łotwa będzie można obejrzeć na antenie TVP 1, TVP Sport i Polsat Sport. Początek transmisji zaplanowany jest na godzinę 20:40. W internecie spotkanie można śledzić dzięki Sport.tvp.pl lub na platformie Ipla.

Komentarze