Żurkowski dostanie szansę w Serie A. Kolejne wypożyczenie

Szymon Żurkowski
Szymon Żurkowski PressFocus

Szymon Żurkowski w nadchodzącym sezonie będzie miał okazję do występów na boiskach Serie A. Polski pomocnik został ponownie wypożyczony do Empoli Calcio. Informację potwierdziła reprezentująca jego interesy agencja menedżera KFM, na czele której stoi Jarosław Kołakowski.

  • Szymon Żurkowski został ponownie wypożyczony z Fiorentiny do Empoli
  • W poprzednim sezonie 23-letni pomocnik wywalczył z Empoli awans do Serie A

Żurkowski ponownie wypożyczony do Empoli

23-letni Żurkowski w zespole Empoli występował już w poprzednim sezonie, w którym wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech. W jej barwach rozegrał 25 spotkań na boiskach Serie B, dwukrotnie wpisując się na listę strzelców.

Po zakończeniu sezonu polski pomocnik wrócił do Fiorentiny, z której był tylko wypożyczony. Teraz oba kluby doszły do porozumienia w sprawie kolejnego wypożyczenia, dzięki czemu Żurkowski nadal będzie mógł nabierać doświadczenia na boiskach, tym razem Serie A.

Żurkowski do Włoch trafił przed sezonem 2019/20 z Górnika Zabrze, który otrzymał za niego 3,7 miliona euro. W drużynie z Florencji wystąpił jednak w zaledwie dwóch meczach Serie A, łącznie spędzając na murawie tylko 10 minut.

Empoli w pierwszym meczu po powrocie do Serie A zmierzy się u siebie z Lazio. 1. kolejka zaplanowana została na 22 sierpnia.

Zobacz także: Napoli może być zmuszone rozstać się z Zielińskim

Komentarze