Wilshere: Bale to niewłaściwy piłkarz dla Arsenalu

Gareth Bale
Pressfocus Na zdjęciu: Gareth Bale

Brytyjskie media donoszą, że Gareth Bale znalazł się na celowniku Arsenal FC. Jack Wilshere, były gracz Kanonierów, uważa jednak, że nie jest to dobry pomysł.

  • Jack Wilshere uważa, że Gareth Bale blokowałby na skrzydle miejsce dla młodych i perspektywicznych piłkarzy
  • Arsenal FC pilnie potrzebuje jednak wzmocnień w ataku i na skrzydłach
  • Stąd też pomysł działaczy The Gunners, aby sprowadzić właśnie Walijczyka

Bale na celowniku Arsenalu

Po dziewięciu latach spędzonych w Realu Madryt, Gareth Bale pożegnał się z zespołem ze stolicy Hiszpanii. W ciągu prawie dekady, Walijczyk zdobył z Królewskimi wszystkie możliwe trofea. Teraz, jako wolny zawodnik, 33-latek nie narzeka na brak zainteresowania. Najwięcej w jego przypadku mówi się o powrocie do Walii i występach w sezonie 2022/2023 w Cardiff City. Bale musi bowiem znaleźć pracodawcę, który zapewni mu regularne występy przed MŚ 2022.

Brytyjskie media jednak donoszą, że do walki o Bale`a włączył się Arsenal FC. Na The Emirates Stadium pilnie potrzebują kreatywnych i uniwersalnych skrzydłowych, stąd też m.in. zainteresowanie Raheemem Sterlingiem z Manchester City. O transfer Bale będzie jednak o tyle łatwiej, że za Walijczyka The Gunners nie będą musieli nic płacić.

Były gracz Kanonierów (197 meczów), Jack Wilshere uważa jednak, że Arsenal powinien zrezygnować ze starań o Walijczyka. O miejsce na skrzydle 105-krotny reprezentant Walii rywalizowałby bowiem z Bukayo Saką. – Patrzę na graczy, którzy są aktualnie w klubie i z którymi rywalizowałby Bale i są to młodzi piłkarze. To właśnie oni w ostatnim czasie byli najlepszymi graczami Kanonierów. Zatem nie sądzę, aby ten transfer to byłby dobry pomysł. Bale zablokowałby bowiem miejsce dla któregoś z zawodników perspektywicznych – stwierdził w rozmowie z talkSPORT.

Przeczytaj również: Gareth Bale coraz bliższy powrotu do ojczyzny

Komentarze

Na temat “Wilshere: Bale to niewłaściwy piłkarz dla Arsenalu