Arsenal zainteresowany wychowankiem Bragi

Vitinha
Pressfocus Na zdjęciu: Vitinha

Wobec odejścia Alexandre Lacazette’a i Pierre’a-Emericka Aubameyanga Arsenal ma deficyt napastników w drużynie. Zarząd pracuje już nad wzmocnieniem tej formacji, a głównym kandydatem jest Vitinha. z Bragi. Portugalski klub oczekuje za swojego wychowanka ok. 35 milionów euro.

  • Arsenalowi brakuje obecnie w kadrze napastników
  • Kandydatem do wzmocnienia Kanonierów jest Vitinha
  • Wychowankiem Bragi interesuje się również Manchester United

Vitinha rozwija się z sezonu na sezon

Największą bolączką Arsenalu pod koniec sezonu była mała liczba zdobywanych bramek. Alexandre Lacazette widocznie myślami był już przy powrocie do Olympique Lyonu, a Aubameyang od stycznia strzelał bramki dla FC Barcelony. W przodzie brakowało jakości i zawodnika, który weźmie na siebie odpowiedzialność za zdobywanie goli, lecz również potrafi zapewnić je dzięki otwierającym podaniom do napastników.

Takiego piłkarza Kanonierzy potrzebują ściągnąć przed startem sezonu. Jakość pomocników Arsenalu w zeszłym sezonie była mocno podważana. Nie kreowali oni wystarczająco dużo okazji bramkowych. Z tego powodu, uwagę władz klubu przyciągnął wychowanek FC PortoVitinha. 22-latek w zeszłym sezonie rozegrał aż 47 meczów, w trakcie których zdobył cztery bramki i zanotował pięć asyst. Jego umiejętność ustawiania się na boisku i przegląd pola to argumenty, które przekonują Arsenal do transferu.

Pomocnikiem Smoków interesuje się również Manchester United, ale jak na razie Czerwone Diabły nie złożyły za niego jeszcze oferty. Klauzula Portugalczyka wynosi 35 milionów euro, zatem jeśli zainteresowane kluby zdecydują się ją opłacić, będą mogły bezpośrednio negocjować już transfer z przedstawicielami Vitinhii.

Czytaj też: Arsenal złożył propozycję Napoli w sprawie napastnika

Komentarze