Zaskakująca propozycja Juve. Sięgnie po Dembele?

Joshua Risdon i Ousmane Dembele
Joshua Risdon i Ousmane Dembele fot. Vladimir Pesnya / Sputnik / Hepta / Sport Pic

Rozmowy pomiędzy Barceloną i Juventusem w sprawie transferu Miralema Pjanicia cały czas trwają. Teraz pojawiło się nowe nazwisko zawodnika, którym Stara Dama interesuje się w kontekście ewentualnej wymiany. Jak informuje Mundo Deportivo, do Turynu mógłby trafić Ousmane Dembele.

Czytaj dalej…

Francuski skrzydłowy, pomimo problemów z kontuzjami w ostatnim czasie, cały czas pozostaje atrakcyjnym zawodnikiem dla wielu klubów, w tym Juventusu, ze względu na swoje cechy fizyczne i umiejętności techniczne.

Juventus wypożyczy Dembele?

Przedstawiciele Starej Damy są jednak świadomi sytuacji zdrowotnej Dembele, dlatego też zasugerowali, że Francuz mógłby wejść do ewentualnej transakcji, ale tylko poprzez wypożyczenie, a nie definitywny transfer. Ewentualną decyzję w sprawie jego wykupu podjęliby dopiero za rok, jeżeli Francuz byłby przekonujący w najbliższym sezonie.

Na razie nie wiadomo, jak na takie rozwiązanie zapatrywać się będą przedstawiciele Barcelony. Szkoleniowiec katalońskiego zespołu Quique Setien cały czas liczy na Francuza, ale jednocześnie władze klubu zdają sobie sprawę, że w kadrze zespołu na nadchodzący sezon może być ciasno i prawdopodobne konieczna będzie sprzedaż jednego z zawodników.

Komentarze