Serie A
Serie A

Skrzydłowy Marsylii wzmocni Atalantę?

Florian Thauvin prawdopodobnie latem pożegna się z Olympique Marsylia, po tym jak nie doszedł z klubem do porozumienia w sprawie podpisania nowego kontraktu. Jednym z możliwych kierunków dla 27-letniego Francuza jest włoska Serie A. Zainteresowanie jego sobą wyraża bowiem szkoleniowiec Atalanty Bergamo Gian Piero Gasperini.

Czytaj dalej…

Thauvinowi z końcem czerwca 2021 roku wygasa obecna umowa z Marsylią, do której wrócił w styczniu 2016 roku po niezbyt udanym pobycie w Newcastle United. Klub ze Stade Velodrome chętnie zatrzymałby zawodnika w zespole na dłużej, ale obu stronom nie udało się uzyskać porozumienia w sprawie warunków nowej umowy.

Marsylia chcąc uniknąć jego odejścia za darmo po zakończeniu następnego sezonu, prawdopodobnie będzie gotowa na jego wytransferowanie już latem. Thauvin jest obecnie wyceniany na 15-20 milionów euro, co sprawia, że byłby dla Atalanty znacznie tańszą alternatywą w porównaniu do Jeremie’go Boga z Sassuolo.

Stracony sezon Thauvina

27-letni zawodnik zawsze był ważnym zawodnikiem Marsylii, co potwierdzają również liczby. W jej barwach rozegrał łącznie 237 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 78 bramek i notując 52 asysty.

Ostatni sezon zawodnik musiał jednak spisać na straty z powodu problemów zdrowotnych. We wrześniu musiał poddać się operacji kostki, co sprawiło, że w całym sezonie rozegrał tylko dwa ligowe mecze.

Komentarze