Bundesliga
Bundesliga

Pomocnik Bayernu nie chce do Marsylii

Utalentowany zawodnik Bayernu Monachium Michael Cuisance znalazł się na celowniku Olympique Marsylia. 20-latek nie jest jednak zainteresowany odejściem z bawarskiego klubu. Piłkarz chce podjąć walkę o miejsce w drużynie prowadzonej przez Hansiego Flicka.

Czytaj dalej…

– Wiem o zainteresowaniu tego klubu i schlebia mi to. Marsylia to piękna historia. To legendarny klub, który zdobył Puchar Europy. Trener wykonał dobrą robotę, wprowadzając ich z powrotem do Ligi Mistrzów. Cieszę się z tego powodu. Ale chcę nadal skupiać się na moim projekcie w Bayernie – powiedział Cuisance, w rozmowie z L’Equipe.

Cuisance: Najlepsza decyzja w karierze

Cuisance do zespołu Bayernu Monachium trafił latem ubiegłego roku. Wówczas Bawarczycy zdecydowali się zapłacić za niego Borussii M’Gladbach 12 milionów euro. W zakończonym sezonie 20-letni Francuz wystąpił w dziesięciu spotkaniach pierwszego zespołu, w tym dziewięć razy w meczach ligowych.

– Przyjazd tutaj był jedną z najlepszych decyzji w mojej karierze. Mogę zostać w tym klubie na wiele lat. Uczę się od najlepszych zawodników na świecie. Na początku było ciężko, bo nie grałem, ale nie zamierzałem się poddawać – dodał środkowy pomocnik.

Przed przenosinami do Bayernu, Cuisance przez dwa lata występował w Borussii M’Gladbach. W jej barwach zaliczył łącznie 35 spotkań w Bundeslidze. Na swoim koncie ma również regularne występy w młodzieżowych reprezentacjach Francji, w różnych kategoriach wiekowych.

Komentarze