Kibice Olympique Marsylia
Kibice Olympique Marsylia fot. Henri Szwarc / ABACAPRESS / Hepta/ Sport Pict

Piłkarz BVB wypożyczony do Marsylii

Olympique Marsylia sfinalizowała w poniedziałek transfer młodego obrońcy Borussii Dortmund Leonardo Balerdiego. 21-letni reprezentant Argentyny trafił do francuskiego klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia.

Czytaj dalej…

W umowie między klubami Marsylia zagwarantowała sobie również prawo do definitywnego transferu po zakończeniu okresu wypożyczenia.

Balerdi jest drugim zawodnikiem, który wzmocnił drużynę Olympique Marsylia podczas letniego okna transferowego. Wcześniej z klubem ze Stade Velodrome związał się Pape Gueye.

Argentyńczyk jeszcze w poniedziałek dołączy do przebywającego na zgrupowaniu w Niemczech zespołu.

Nieudany pobyt w Dortmundzie

Balerdi do Borussii Dortmund trafił w styczniu 2019 roku za 15,5 miliona euro z Boca Juniors, ale od tamtej pory nie zdołał przekonać do siebie sztabu szkoleniowego zespołu. Pierwsze pół roku w Niemczech spędził w drużynie rezerw.

W zakończonym sezonie znajdował się w kadrze pierwszego zespołu prowadzonego przez Luciena Favre, ale szansę występów otrzymał dopiero w końcówce sezonu. Wystąpił w sześciu z dziewięciu ostatnich meczów. Niewiele jednak wskazywało na to, aby był w stanie wywalczyć sobie lepszą pozycję w drużynie w przyszłym sezonie. Ostatecznie znaleziono jednak rozwiązanie satysfakcjonujące obie strony i Balerdi swoją karierę będzie kontynuował we Francji.

Komentarze