Espirito Santo kolejnym kandydatem do objęcia Spurs

Nuno Espirito Santo
Nuno Espirito Santo PressFocus

Tottenham kontynuuje poszukiwania nowego szkoleniowca. Po tym, jak upadły rozmowy, między innymi, z Antonio Conte, Mauricio Pochettino czy Paulo Fonseką, Spurs zwrócili oczy w kierunku Nuno Espirito Santo. Portugalczyk z końcem minionego sezonu rozstał się z Wolverhampton.

  • Tottenham pozostaje bez długoterminowo zatrudnionego trenera, odkąd w kwietniu klub zwolnił Jose Mourinho
  • Od tamtej pory Spurs tymczasowo prowadzi Ryan Mason
  • Londyński klub nie zdołał dogadać się z kilkoma menedżerami, a teraz prowadzi rozmowy z Nuno Espirito Santo

Nuno Espirito Santo prowadzi rozmowy z Tottenhamem

Chyba żaden kibic Tottenhamu nie spodziewał się, że Spurs przez ponad dwa miesiące będą funkcjonować bez zatrudnionego długoterminowo szkoleniowca. Po tym, jak w kwietniu Koguty zwolniły Jose Mourinho, obowiązki tymczasowego trenera objął Ryan Mason. Od tego też czasu londyńczycy kontynuują poszukiwania, ale nie zdołali jeszcze z żadnym z kandydatów dojść do porozumienia.

Początkowo Tottenham chciał przekonać do siebie Antonio Conte, który odszedł z Interu. Następnie spróbował szczęścia w rozmowach ze zwolnionym z Romy Paulo Fonseką. Rozmowy jednak szybko upadły. Te z Portugalczykiem nie powiodły się, bo nowy dyrektor sportowy Spurs, Fabio Paratici, wolał skupić się na negacjach z Gennaro Gattuso. Po tym, jak kibice rozpoczęli internetową akcję o wiele sugerującej nazwie “Nie dla Gattuso”, tę opcję również odrzucono. Koguty próbowały też przekonać do powrotu Mauricio Pochettino, ale ten pozostał w Paris Saint-Germain. Kilka dni temu prezydent Sevilli, Jose Castro, ujawnił, że szkoleniowiec klubu z Andaluzji, Julen Lopetegui, również odrzucił “zawrotną” ofertę klubu z Londynu.

Po tak wielu fiaskach pojawił się temat Nuno Espirito Santo. Portugalczyk zdecydował się odejść z Wolverhampton wraz z końcem minionego sezonu i na początku nie był brany pod uwagę jako szkoleniowiec Tottenhamu. Teraz, jednak, jak donosi Sky Sports, stał się silnym pretendentem do objęcia tego stanowiska, a obie strony prowadzą rozmowy.

Komentarze