Edinson Cavani
Edinson Cavani fot. Foto Olimpik

Media: Cavani znalazł nowy klub!

Był łączony z Interem Mediolan, Atletico Madryt i Newcastle United, a prawdopodobnie wyląduje na portugalskich boiskach. Jak informuje hiszpański AS, Edinson Cavani jest bliski wzmocnienia Benfiki Lizbona.

Czytaj dalej…

Doświadczony Urugwajczyk jest dostępny na zasadzie wolnego transferu, po tym jak wygasła jego umowa z Paris Saint-Germain. 33-letni napastnik w ostatnich miesiącach był łączony z wieloma klubami z najsilniejszych europejskich lig, ale żaden z nich nie zdołał spełnić jego wysokich żądań finansowych.

Cavani na trzy lata w Benfice

Naprzeciw oczekiwaniom urugwajskiego snajpera mieli wyjść przedstawiciele Benfiki Lizbona, którzy chcą spełnić życzenie trenera Jorge Jesusa, dla którego wzmocnienie drużyny Cavanim było jednym z priorytetów przed nowym sezonem.

Jak informuje dziennik AS, Benfica doszła już z Cavanim do porozumienia w najważniejszych punktach kontraktu, który ma obowiązywać przez trzy lata i gwarantować zawodnikowi zarobki w wysokości ośmiu milionów euro rocznie w postaci pensji, premii czy zapłaty za prawa do wizerunku. Co ciekawe wypłata wynagrodzenia ma zostać rozłożona na sześć lat.

Kolejne wielkie wzmocnienie Benfiki

Benfica chce jak najszybciej mieć możliwość ponownego zaistnienia na europejskiej arenie. Ma jej w tym pomóc nie tylko zatrudnienie Jorge Jesusa na stanowisku trenera, ale również dokonanie dużych wzmocnień zespołu. Edinson Cavani dołączy bowiem do Evertona, Jana Vertonghena i Luki Waldchmidta, którzy już wcześniej zasilili szeregi klubu. Szkoleniowiec Benfiki chciałby również sprowadzić do swojego zespołu 24-letniego, będącego zawodnikiem Manchesteru United, reprezentanta Brazylii Andreasa Pereirę.

Komentarze