Piłkarze Manchesteru City
Piłkarze Manchesteru City fot. Razvan Pasarica / SPORTPICTURES

Manchester City poznał cenę Zakarii

Borussia M’Gladbach chciałaby latem zatrzymać w zespole swoich kluczowych zawodników, ale nie wyklucza ich sprzedaży w przypadku otrzymania bardzo atrakcyjnej oferty. Tak jest między innymi w przypadku szwajcarskiego pomocnika Denisa Zakarii.

Czytaj dalej…

23-latek od dłuższego czasu prezentuje wysoką formę i wysokie umiejętności potwierdził również w ostatnim sezonie, w którym był bardzo pewnym punktem swojego zespołu. Jego występy na niemieckich boiskach nie pozostały niezauważone przez inne kluby.

Piłkarza chętnie do swojej drużyny sprowadziłby między innymi menedżer Manchesteru City Josep Guardiola, ale wicemistrzom Anglii może być trudno przekonać Borussię do transferu. W najbliższych tygodniach ma dojść do rozmów w tej sprawie.

Zakara wysoko wyceniony

Przedstawiciele Borussii M’Gladbach podkreślają, że ich celem jest zatrzymanie najlepszych zawodników w zespole na kolejny sezon. Jednak jak informuje Bild, niemiecki klub do sprzedaży między innymi Zakarii może przekonać atrakcyjna pod względem finansowym oferta. Borussia wycenia reprezentanta Szwajcarii na 50 milionów euro.

Czy Manchester City pozwoli sobie na taki wydatek? Trudno powiedzieć. Nie ma jednak wątpliwości, że władze klubu z Etihad Stadium planują poważne wzmocnienie drużyny podczas letniego okna transferowego. Jest to również związane z pozytywnym wyrokiem Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), który dał Manchesterowi City “zielone światło” na występy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.

Komentarze