Pomocnik Arsenalu krok od powrotu do Włoch

Lucas Torreira
Lucas Torreira fot. Gokhan Balci / Anadolu Agency// Hepta / Sport

Lucas Torreira jest coraz bliżej przejścia z Arsenalu do Torino, gdzie miałby okazję do ponownej współpracy z trenerem Marco Giampaolo. Jak informuje Tuttosport, włoski klub jest bliski osiągnięcia porozumienia z Kanonierami w sprawie warunków transferu. Jego kwota ma opiewać na 24 miliony euro.

Czytaj dalej…

24-letni Urugwajczyk od dłuższego czasu jest łączony z powrotem na włoskie boiska, gdzie miał już okazję występować w barwach Pescary i Sampdorii Genua. Właśnie w drugim z tych zespołów Lucas Torreira grał pod wodzą obecnego trenera Torino, Marco Giampaolo.

Bliskie porozumienie między klubami

W ostatnich tygodniach, wśród klubów zainteresowanych pozyskaniem środkowego pomocnika wymieniane były Milan, Fiorentina i Roma. Wszystko jednak wskazuje na to, że piłkarz wyląduje w Turynie, bowiem Kanonierzy są skłonni zaakceptować ofertę opiewającą łącznie na 24 miliony euro.

Torreira do Torino miałby trafić na zasadzie rocznego wypożyczenia za 12 milionów euro z obowiązkiem jego wykupu po zakończeniu obecnego sezonu za kolejne 12 milionów euro.

Dwa sezony w Serie A

Urugwajczyk do włoskiej Pescary trafił w styczniu 2014 roku z Montevideo Wanderers, ale na debiut na boiskach Serie A musiał poczekać ponad dwa lata. Umożliwił mu to dopiero transfer do Sampdorii Genua, która już latem 2015 roku wyłożyła za niego trzy miliony euro. Sezon 2015/16 spędził jeszcze na wypożyczeniu w Pescarze.

Do Sampdorii wrócił przed sezonem 2016/17 i przez dwa lata był bardzo ważnym jej zawodnikiem. Na boiskach Serie A wystąpił w jej barwach 71 razy, zdobywając cztery gole. Latem 2018 roku przeszedł na zasadzie definitywnego transferu do Arsenalu, który wyłożył za niego prawie 29 milionów euro. W barwach londyńskiego zespołu rozegrał 63 mecze w Premier League, trzy razy wpisując się na listę strzelców.

Komentarze