Kapitan PSG wzmocni Chelsea?

Frank Lampard
Frank Lampard fot. SPORT PICTURES

Thiago Silva w niedzielę rozegra swoje ostatnie spotkanie w barwach Paris Saint-Germain. Kapitan francuskiego giganta będzie starał się poprowadzić do drużynę do triumfu w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Tymczasem poważnie zainteresowana jego pozyskaniem ma być Chelsea, która od kilku dni prowadzi w tej sprawie rozmowy z reprezentantami zawodnika.

Czytaj dalej…

Niedzielny finał Ligi Mistrzów przeciwko Bayernowi Monachium będzie dla Brazylijczyka jednocześnie pożegnaniem się z Paris Saint-Germain. 35-letniemu piłkarzowi wygasa bowiem umowa z francuskim zespołem i nic nie wskazuje na to, aby mogła zostać przedłużona. Thiago Silva nie zamierza jednak kończyć kariery i nie powinien mieć problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy.

Lampard chce Thiago Silvę

Brazylijski obrońca był już łączony z powrotem do Serie A i transferem do Fiorentiny. Teraz pojawiła się jeszcze atrakcyjniejsza opcja, jaką bez wątpienia jest perspektywa występów na Stamford Bridge. Thiago Silva ma być jednym z transferów celów menedżera Chelsea Franka Lampard, który chciałby wzmocnić defensywę swojej drużyny przed nowym sezonem.

Jak informuje The Athletic, Chelsea od kilku dni prowadzi zaawansowane rozmowy z przedstawicielami zawodnika. Trzeba jednak zaznaczyć, że do podpisania kontraktu jest jeszcze daleka droga, bowiem kością niezgody między stronami pozostaje jego długość. The Blues zawodnikom powyżej 30 roku życia oferowała zazwyczaj roczne umowy, podczas gdy Brazylijczyk oczekuje dłuższego kontraktu. Niewykluczone jednak, że Chelsea zdecyduje się w tej kwestii na wyjątek.

Obrona problemem Chelsea

Defensywa była jednym z większych problemów Chelsea poprzednim sezonie. Frank Lampard miał do swojej dyspozycji czwórkę środkowych obrońców – Kurta Zoumę, Antonio Rüdigera, Andreasa Christensena i Fikayo Tomoriego, którzy występowali w różnych konfiguracjach. The Blues stracili jednak aż 54 gole, najwięcej spośród drużyny z pierwszej dziesiątki ligowej tabeli.

Komentarze