Ismael Bennacer
Ismael Bennacer fot. Grzegorz Wajda

Guardiola chce pomocnika Milanu

Pomocnik Milanu Ismael Bennacer może wkrótce zmienić barwy klubowe. Jego sprowadzeniem do Manchesteru City zainteresowany jest Josep Guardiola – informuje Foot Mercato.

Czytaj dalej…

Reprezentant Algierii ma być od dłuższego czasu obserwowany przez hiszpańskiego szkoleniowca. Bennacar ma również bardzo dobrze pasować do profilu zawodnika, którego latem na Etihad Stadium chciałby sprowadzić Guardiola. Jak informuje Foot Mercato, przedstawiciele angielskiego klubu nawiązali już w tej sprawie kontakt z reprezentantami pomocnika Milanu.

Gra w europejskich pucharach warunkiem?

Jego transfer prawdopodobnie będzie również uzależniony od wyniku apelacji złożonej przez Manchester City do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie nałożonego na klub zakazu występów w europejskich pucharach w najbliższych dwóch sezonach. Mało prawdopodobne jest, aby Bennacer zdecydował się na przenosiny do Manchesteru, jeżeli nie będzie miał możliwości prezentowania swoich umiejętności na międzynarodowej arenie. Decyzja w sprawie angielskiego klubu ma zapaść w czerwcu

22-latek do Milanu trafił w ubiegłym roku, za 16 milionów euro z Empoli. W obecnym sezonie, w barwach Rossonerich, rozegrał 20 spotkań w Serie A. Najczęściej występuje na pozycji defensywnego pomocnika.

Jego dobra postawa na włoskich boiskach nie pozostała niezauważona w Europie. Już wcześniej media informowały o zainteresowaniu Bennacerem ze strony Paris Saint-Germain, które miało już nawet przedstawić Milanowi propozycję transferu, ale została ona odrzucona.

Komentarze