La Liga
La Liga

Javi Martinez porozumiał się z byłym klubem

Javi Martinez w przyszłym sezonie prawdopodobnie ponownie zagra w jednym z baskijskich klubów. Doświadczony pomocnik Bayernu Monachium jest gotowy przyjąć ofertę Realu Sociedad, ale jak informuje Marca, doszedł również do porozumienia w sprawie warunków indywidualnego kontraktu ze swoim byłym klubem – Athletic Bilbao.

Czytaj dalej…

32-letni zawodnik w ostatnim czasie nie mógł liczyć na regularne występy w zespole prowadzonym przez Hansiego Flicka i poważnie rozważa opuszczenie klubu rok przed wygaśnięciem jego kontraktu. Martinez nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony innych zespołów, bowiem otrzymał również propozycje z Francji i Stanów Zjednoczonych. Obecnie najbliżej mu jednak do powrotu do Hiszpanii.

Negocjacje z Bayernem

Aktualnie faworytem do sprowadzenia Javiego Martineza wydaje się być Athletic Bilbao, w którym piłkarz spędził dużą cześć swojej kariery. To właśnie z baskijskiego klubu przeniósł się w 2012 roku, za rekordową wówczas kwotę 40 milionów euro, do Bayernu Monachium.

Teraz oba kluby ponownie rozmawiają na temat przyszłości pomocnika. Bayern oczekuje za swojego piłkarza 12 milionów euro, podczas gdy przedstawiciele Athletic Bilbao nie chcą wydawać więcej niż 10 milionów euro. Sam piłkarz nie zamierza w tej sprawie wywierać presji na żadną ze stron, wyrażając nawet gotowość do pozostania w Bayernie na kolejny sezon.

Defensywny pomocnik w zespole Bayernu rozegrał do tej pory 238 spotkań we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 13 bramek i notując dziewięć asyst. Podczas swojego pobytu w Bilbao zaliczył z kolei 250 meczów, strzelając w nich 25 goli.

Komentarze