Arkadiusz Milik
Arkadiusz Milik fot. Grzegorz Wajda

Everton także w grze o Milika

Arkadiusz Milik zagra w Premier League? Jest to coraz bardziej prawdopodobne rozwiązanie sytuacji dotyczącej przyszłości reprezentanta Polski. Tottenham Hotspur nie jest jednak jedynym klubem zainteresowanym sprowadzeniem 26-letniego napastnika. Jak poinformował dziennikarz Sky Italy Gianluca Di Marzio, do walki o Polaka w ostatnich godzinach wkroczył również Everton.

Czytaj dalej…

Jeszcze niedawno wydawało się, że napastnik Napoli pozostanie we włoskiej Serie A. Bliska jego pozyskania była AS Roma, ale ostatecznie transfer upadł w ubiegły weekend. Teraz najbardziej prawdopodobnym kierunkiem jest Anglia.

Od początku tego tygodnia reprezentanci Polaka prowadzą intensywne rozmowy dotyczące jego przenosin do Tottenhamu Hotspur. Koguty miały zaoferować Milikowi kontrakt gwarantujący mu wynagrodzenie w wysokości czterech milionów euro rocznie. Ewentualny transfer miałby się natomiast odbyć na zasadzie wypożyczenia z opcją definitywnego transferu.

Ancelotti sięgnie po Milika?

Według najnowszych doniesień, zainteresowanie piłkarzem, poważnie wykazuje również Everton, do którego chciałby go sprowadzić były szkoleniowiec Napoli Carlo Ancelotti. Wydaje się, że Milik na Goodison Park miałby większe szanse na regularne występy niż w Tottenhamie, gdzie za rywala do gry w ataku miałby między innymi Harry’ego Kane.

Gdzie w sezonie 2020/21 zagra Milik? Sprawa pozostaje otwarta. Pewne jest tylko jedno – przyszłość reprezentanta Polski wyjaśni się najpóźniej 5 października, kiedy zamknięte zostanie letnie okno transferowe

Komentarze