Ousmane Dembele
Ousmane Dembele fot. PressFocus

Co z Dembele? Sprzeczne doniesienia

Ostatni dzień letniego okna transferowego może być kluczowy dla przyszłości Ousmane Dembele. Z brytyjskich i francuskich mediów napływają jednak wykluczające się informacje w tej sprawie. Według The Independent działania w sprawie sprowadzenia Francuza zintensyfikowali przedstawiciele Manchesteru United, natomiast RMC Sport informuje, że Dembele nie opuści Barcelony i pozostanie na Camp Nou.

Czytaj dalej…

Wszystko wskazuje na to, że Francuz, który jest związany z Barceloną kontraktem do 2022 roku, nie ma zamiaru żegnać się ze stolicą Katalonii, choć jego sytuacja w zespole prowadzonym przez Ronalda Koemana nie jest ciekawa. Dembele nie tylko nie może liczyć na występy w podstawowym składzie drużyny, ale wszystko wskazuje również na to, że przegrywa także rywalizację z Trincao i Pedrim. To właśnie sprowadzeni latem do Barcelony utalentowani zawodnicy dostawali szansę gry w dwóch ostatnich spotkaniach, wchodząc z ławki rezerwowych. Dembele nie rozegrał w nich ani jednej minuty. Według RMC Sport Francuz chce jednak zostać w klubie i nie myśli o transferze.

Manchester United nie rezygnuje?

Innego zdania są zapewne przedstawiciele Barcelony, którzy nie ukrywają, że chcieliby wytransferować piłkarza jeszcze przed zamknięciem okna transferowego, a uzyskane z tego tytułu środki transferowe przeznaczyć na wzmocnienie drużyny. Kataloński klub interesuje więc definitywny transfer lub wypożyczenia z obowiązkowym wykupem. Takie stanowisko może być jednak przeszkodą dla zainteresowanych klubów, które zdają sobie sprawę, że z uwagi na liczne kontuzje Francuza, jego wykupienie może być ryzykowne.

W ostatnich dniach najczęściej mówiło się o możliwych przenosinach Dembele do Manchesteru United. Zdeterminowany do wzmocnienia drużyny, która początku nowego sezonu nie może zaliczyć do udanych, jest przede wszystkim menedżer Ole Gunnar Solskjaer. The Independent poinformowało, że przedstawiciele Czerwonych Diabłów zintensyfikowali w tej sprawie swoje starania w ostatnich godzinach i cały czas liczą na pozytywne jej zakończenie. Odpowiedź na pytanie, gdzie swoją karierę w najbliższym czasie będzie kontynuował Dembele, odpowiedź dadzą najbliższe godziny.

Komentarze