Były reprezentant Niemiec wzmocnił Monaco

AS Monaco
AS Monaco

Kevin Volland został w środę nowym zawodnikiem AS Monaco. 28-letni napastnik przeniósł się do francuskiego zespołu na zasadzie definitywnego transferu z Bayeru Leverkusen.

Czytaj dalej…

Według nieoficjalnych informacji, klub z BayArena otrzyma za swojego piłkarza 15,5 miliona euro. Sam Volland związał się z Monaco czteroletnią umową, która będzie obowiązywała do 30 czerwca 2024 roku.

Wszechstronność atutem Vollanda

Przedstawiciele Monaco są przekonani, że mający na swoim koncie 10 występów w reprezentacji Niemiec Volland, będzie wartościowym wzmocnieniem zespołu prowadzonego przez Niko Kovaca.

– Kevin to wszechstronny napastnik, który może być wysuniętym napastnikiem, drugim napastnikiem lub skrzydłowym po obu stronach. Jest to zawodnik, który ciężko pracuje dla drużyny ze statystykami, które pokazują jego bramkostrzelność i bezinteresowność. Jestem przekonany, że jego energia i doświadczenie będą bardzo pozytywnymi atutami dla naszego zespołu – stwierdził Paul Mitchell, dyrektor sportowy AS Monaco, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Prawie 250 meczów w Bundeslidze

Volland całą dotychczasową karierę spędził na niemieckich boiskach, gdzie reprezentował barwy między innymi TSV 1860 Monachium, TSG 1899 Hoffenheim i ostatnio Bayeru Leverkusen. Na swoim koncie ma 247 występów w pierwszej Bundeslidze, w których zdobył 77 bramek i dołożył 62 asysty.

– Chciałbym podziękować kierownictwu AS Monaco za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Cieszę się, że mogę dołączyć do klubu z tak wspaniałą historią i silnym ambicjami. Śledziłem wyniki drużyny i nie mogę się już doczekać, kiedy dołączę do zespołu i zabiorę się do pracy – powiedział Volland.

Komentarze