Kibice Borussii Dortmund
Kibice Borussii Dortmund fot. ASInfo

Borussia szuka następcy Sancho we Francji

Borussia Dortmund chce być przygotowana na ewentualne odejście Jadona Sancho. Jak informują francuskie media, reprezentanta Anglii w zespole z Signal Iduna Park może zastąpić Jonathan Ikone.

Czytaj dalej…

Sancho jest nieustannie łączony z powrotem do Anglii i zasileniem Manchesteru United. 20-latek jest bez wątpienia jednym z celów transferowych Czerwonych Diabłów, ale na razie obu klubom nie udało się dojść do porozumienia w sprawie warunków transferu. Przedstawiciele drużyny z Old Trafford nie są obecnie skłonni spełnić oczekiwań finansowych Borussii Dortmund, ale negocjacje w tej sprawie zapewne będą kontynuowane.

Borussia patrzy na Francję

Tymczasem Borussia Dortmund rozgląda się za zawodnikiem, który mógłby zastąpić Sancho w kadrze drużyny prowadzonej przez Luciena Favre’a. Co prawda do drużyny dołączył już inny utalentowany Anglik Jude Bellingham, ale według informacji RMC Sport, niemiecki klub interesuje się również piłkarzem francuskiego Lille Jonathanem Ikone.

22-latek jest obecnie wyceniany na około 45 milionów euro, a przedstawiciele Lille mają być gotowi do ewentualnych rozmów w tej sprawie. Ich finalizacji raczej nie można się szybko spodziewać. Przedstawiciele Borussii przed podjęciem ostatecznej decyzji będą zapewne chcieli rozwiązać kwestię przyszłości Jadona Sancho.

Ikone, który ma na swoim koncie cztery występy i jednego gola w seniorskiej reprezentacji Francji, ma za sobą bardzo dobry sezon. W 36 meczach we wszystkich rozgrywkach, zdobył dla swojego zespołu cztery gole i zanotował siedem asyst.

Komentarze