Neymar
Neymar fot. Anton Denisov / Sputnik/ Hepta / Sport Pictur

Barcelona ponownie marzy o Neymarze

Temat powrotu Neymara do Barcelony ponownie trafił na okładki hiszpańskich mediów. Przedstawiciele pogrążonej w kryzysie Dumy Katalonii mają szukać różnych rozwiązań, mających pomóc w skierowaniu drużyny na właściwą drogę. Według dziennika Sport, ponownie rozważana jest możliwość sprowadzenia z powrotem na Camp Nou brazylijskiego gwiazdora Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Jeszcze kilka tygodniu katalońska prasa, ze Sportem na czele, informowała, że Barcelona nie bierze już pod uwagę sprowadzenia Brazylijczyka. Taki pomysł zniknął z uwagi na pojawienie się wielu problemów wynikających przede wszystkim z kryzysu koronawirusowego i jego efektów dla klubowych finansów. Cisza w tym temacie nie trwała jednak długa.

Neymar wybawi Barcelonę z opresji?

Temat powrotu Neymar na Camp Nou systematycznie jednak wraca i tak jest także teraz. Wszystko miała bowiem zmienić dotkliwa porażka 2:8 z Bayernem Monachium w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, która prawdopodobnie zapoczątkuje poważne zmiany w katalońskim klubie. Brazylijczyk ponownie miał znaleźć się na celowniku katalońskiego giganta, a informuje o tym okładka poniedziałkowego wydania Sportu.

Według katalońskiego dziennika, władze Barcelony uważają, że w chwili obecnej tylko sprowadzenie Neymara może zapewnić szybki powrót drużyny na właściwy tor, a także pozytywnie wpłynąć na klub pod względem medialnym.

Niewielkie szanse na transfer

Szanse na przeprowadzenie tego transferu latem są jednak niewielkie, choć klub z Camp Nou zamierza podjąć próbę w tym kierunku. Przedstawiciele Paris Saint-Germain mogą spodziewać się otrzymania wkrótce propozycji ze strony Barcelony, która ma obejmować gotówkę w kwocie 60 milionów euro oraz Antoine’a Griezmanna.

Propozycja ta raczej nie zadowoli władz mistrzów Francji, które są zdeterminowane do zatrzymania w swoim zespole nie tylko Brazylijczyka, ale także Kyliana Mbappe.

Komentarze