Kibice Arsenalu
Kibice Arsenalu fot. SPORT PICTURES

Arsenal nie rezygnuje z Aouara

Pomocnik Olympique Lyoun Houssem Aouar mógł we wtorek rozegrać swoje ostatnie spotkanie w barwach francuskiego zespołu. Jak informuje Daily Mirror, ze starań o pozyskanie 22-letniego pomocnika nie rezygnują przedstawiciele londyńskiego Arsenalu.

Czytaj dalej…

Utalentowany Francuz ma za sobą świetny sezon, którym zwrócił na siebie uwagę wielu europejskich klubów, w tym Arsenalu, Manchesteru City i Juventusu. W grze o jego pozyskanie prawdopodobnie pozostali już tylko Kanonierzy, którzy już kilka tygodni temu próbowali przekonać Olympique Lyon do transferu.

Francuski klub oczekuje za swojego piłkarza 50 milionów funtów, podczas gdy Arsenal był gotowy oddać w rozliczeniu Matteo Guendouziego. Lyon przedstawioną przez dyrektora sportowego Kanonierów Edu ofertę bardzo szybko odrzucił, ale Arsenal cały czas liczy na uzyskanie porozumienia w sprawie transferu, który chce przeprowadzić jeszcze tego lata.

Rozmowy w sprawie ewentualnych przenosin Francuza na Emirates Stadium zapewne będą prowadzone w najbliższych dniach, ale nie ma wątpliwości, że Arsenal będzie musiał głębiej sięgnąć do kieszeni, jeżeli chce sprowadzić do siebie Aouara.

Ostatni mecz Aouara w Lyonie

Niewykluczone, że 22-letni pomocnik nie będzie miał już okazji założyć na siebie koszulki Olympique Lyon. We wtorkowym spotkaniu Ligue 1 przeciwko Montpellier, Aouar otrzymał czerwoną kartkę za brzydki faul na obrońcy rywali Arnaudzie Souquet. Teraz piłkarza Lyonu czeka trzymeczowa pauza, co biorąc pod uwagę możliwy transfer, może uniemożliwić mu kolejny występ we francuskim zespole.

Komentarze