Parc des Princes
Parc des Princes fot. Razvan Pasarica / SPORT PICTURES

Areola opuszcza Real. Teraz Premier League?

Alphonse Areola żegna się z Realem Madryt i wraca do Paris Saint-Germain, po tym jak zakończyło się jego wypożyczenie do hiszpańskiego klubu. Królewscy nie zdecydowali się na zatrzymanie francuskiego bramkarza w zespole.

Czytaj dalej…

Areola na Santiago Bernabeu trafił latem ubiegłego roku na zasadzie rocznego wypożyczenia. W przeciwnym kierunku, na zasadzie definitywnego transferu, przeniósł się natomiast Keylor Navas.

W ostatnim sezonie 27-latek pełnił rolę dublera dla belgijskiego numeru jeden w bramce Realu – Thibaut Courtois. Francuz wystąpił łącznie w dziewięciu spotkaniach, w tym w dwóch meczach La Liga.

“Real Madryt potwierdza, że wypożyczenie Alphonse’a Areoli dobiegło końca. Klub chciałby podziękować mu za poświęcenie, profesjonalizm i wzorową postawę w tym sezonie, a także życzyć mu wszystkiego najlepszego w kolejnym rozdziale kariery. Real Madryt dziękuje również PSG za możliwość posiadania Areoli w składzie zespołu” – czytamy w oficjalnym komunikacie hiszpańskiego klubu.

Areola trafi do Premier League?

Mający na swoim koncie trzy występy w reprezentacji Francji bramkarz, wraca teraz do Paris Saint-Germain, ale mało prawdopodobne jest, aby bronił barw tego klubu w nadchodzącym sezonie.

Według medialnych doniesień Areola może już wkrótce przenieść się do angielskiej Premier League. Wskazywać na to ma post opublikowany na Instagramie przez żonę zawodnika w ubiegłym miesiącu, w którym poinformowała o zakupie domu w Londynie.

Komentarze