Transferowa ofensywa Wisły. Nowy obrońca w Krakowie

Igor Łasicki (w środku)
Pressfocus Na zdjęciu: Igor Łasicki (w środku)

Igor Łasicki postanowił opuścić Ekstraklasę na rzecz pierwszej ligi. Nowym pracodawcą byłego gracza Pogoni Szczecin została Wisła Kraków.

  • Sezon 2021/2022 był ostatnim w barwach Pogoni dla Igora Łasickiego
  • 26-latek przeniósł się na zaplecze Ekstraklasy
  • Piłkarza zatrudniła Wisła Kraków

Kolejny chętny na odbudowę giganta

Wisła Kraków w sezonie 2022/2023 zagra w pierwszej lidze. Jej celem będzie jednak szybki powrót do Ekstraklasy. Biała Gwiazda chce mieć jak największe szanse na to sukces sportowy. Wobec tego klubu sprowadza piłkarzy sprawdzonych na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Szeregi drużyny Jerzego Brzęczka wzmocnili już napastnik Michał Żyro i Vullnet Basha. Wisła ma też nowych bocznych obrońców (Bartosz Jaroch i Jakub Niewiadomski). Na tym jednak nie koniec.

Na transfer definitywny do Wisły zgodził się piłkarz, który w minionym sezonie bronił barw drugiej w tabeli Pogoni Szczecin. Sympatycy Białej Gwiazdy w Krakowie oglądać będą Igora Łasickiego. Urodzony w Wałbrzychu 26-letni środkowy defensor z nowym pracodawcą związał się umową obowiązującą do 30 czerwca przyszłego roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia.

Łasicki dzięki transferowi do Wisły daje sobie szansę na powrót do regularnego grania w podstawowym składzie. 26-latek miał z tym bowiem problemy w Pogoni. Na boiskach w minionej kampanii spędził niecałe 650 minut. W Krakowie powinien być pewnym punktem defensywy Białej Gwiazdy. Portal Transfermarkt wycenia Łasickiego na 400 tysięcy euro.

Czytaj także: Czy warto wplątywać “bezpieczeństwo w Polsce” w temat zarabiania pieniędzy w Moskwie? | Dwugłos Tetryków

Komentarze