Tottenham blisko porozumienia ws. transferu pomocnika

Piłkarze AC Milanu
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze AC Milanu

Tottenham Hotspur według informacji włoskich mediów jest blisko osiągnięcia porozumienia w sprawie transferu Francka Kessiego. Dla klubu z Londynu transakcja z udziałem reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej może być pierwszą w erze Antonio Conte w The Spurs.

  • Antonio Conte po objęciu sterów nad Tottenhamem Hotspur już planuje wzmocnienia do klubu
  • Włoch przede wszystkim myśli o wzmocnieniu zespołu zawodnikami występującymi w Serie A
  • SportItalia podaje, że blisko porozumienia z The Spurs jest Frank Kessie

Tottenham będzie się wzmacniał kosztem Serie A?

Tottenham Hotspur według informacji Rudy’ego Galettiego ze SportItalia nawiązał już kontakt z agentem Francka Kessie. Tym samym bardzo możliwe, że wkrótce Iworyjczyk zamieni Serie A na Premier League. Innym kandydatem do gry w Tottenhamie jest natomiast Dusan Vlahović z Fiorentiny.

Włoskie media wskazują, że sternicy klubu z Londynu są gotowi zaoferować Kessiemu zarobki na poziomie 160 tysięcy funtów tygodniowo. Tym samym zawodnik mógłby liczyć na znaczną podwyżkę względem tego, co może mu aktualnie zapewnić AC Milan.

Aktualny kontrakt pomocnika z klubem z San Siro obowiązuje tylko do końca czerwca przyszłego roku. Tym samym, jeśli w najbliższym czasie nic się nie zmieni w kwestii kontraktu Kessiego, to już w styczniu będzie mógł prowadzić rozmowy z potencjalnymi przyszłymi pracodawcami.

Tottenham nie celuje jednak tylko w piłkarzy Milanu i Violi. Na radarze The Spurs znajduje się także Stefan De Vrij z Interu Mediolan, który miałby w ekipie z Londynu wzmocnić defensywę. Na krótkiej liście życzeń Tottenhamu ma się też znajdować Marcelo Brozovic.

Czytaj więcej: Kane zawiesił decyzję o odejściu z The Spurs

Kursy nie są obecnie dostępne.
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 15. listopada 2021 15:36.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze