Tomas Pekhart jednak wróci do Legii Warszawa? Negocjacje trwają

Tomas Pekhart
fot. PressFocus Na zdjęciu: Tomas Pekhart

Wraz z końcem czerwca wygasł kontrakt Tomasa Pekharta z Legią Warszawa, przez co Czech został wolnym zawodnikiem. Dotychczas napastnik nie znalazł sobie nowego pracodawcy, a ekipa ze stolicy Polski nawiązała z nim rozmowy w sprawie powrotu do drużyny – informuje Sebastian Staszewski.

  • Umowa Tomasa Pekharta z Legią Warszawa wygasła 30 czerwca 2022 roku
  • Wojskowi nawiązali ponowny kontakt z czeskim napastnikiem
  • 33-latek ma również oferty między innymi z Rakowa Częstochowa

Legia Warszawa rozważa powrót Pekharta

Legia Warszawa wciąż rozgląda się za nowym napastnikiem, bowiem po odejściu Rafaela Lopesa w składzie został jedynie ściągnięty tego lata Blaz Kramer. Media informowały między innymi o zainteresowaniu Jakubem Świerczokiem, natomiast obecne doniesienia są zdecydowanie bardziej zaskakujące.

Jak przekazuje Sebastian Staszewski, Wojskowi nawiązali ponowny kontakt z Tomasem Pekhartem. Pierwotnie władze klubu nie planowały przedłużać umowy czeskiego napastnika, w związku z czym obie strony rozstały się wraz z końcem czerwca. Powrót do negocjacji może oznaczać, że nie udało się dogadać z innymi kandydatami.

Na decyzję 33-latka będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, gdyż nie narzeka on na brak zainteresowania. Legia Warszawa nie jest jedynym klubem Ekstraklasy, który kusi napastnika. W walce o jego podpis pozostaje także Raków Częstochowa. Oprócz polskich ekip, Pekhart ma oferty ze Szwajcarii, Grecji oraz Czech.

24-krotny reprezentant Czech zdobył koronę króla strzelców Ekstraklasy w sezonie 2020/2021, czym znacząco pomógł Legii zatriumfować w lidze. Poprzednia kampania nie była już dla niego tak udana, bowiem zakończył ją z zaledwie czterema trafieniami na koncie.

Zobacz również: Legia chce wykorzystać kłopoty Świerczoka

Komentarze