Temat Donnarummy wciąż krąży wokół Juve. Pozycja Szczęsnego zagrożona

Wojciech Szczęsny
Wojciech Szczęsny fot. Grzegorz Wajda

Wojciech Szczęsny według najnowszych doniesień włoskich mediów nie może być pewny swojej przyszłości w Juventusie. Dziennikarze z Włoch dają do zrozumienia, że Stara Dama chce rozstać się z reprezentantem Polski, aby w jego miejsce ściągnąć Gigi Donnarummę z Milanu.

Szczęsny na wylocie z Juventusu?

Wojciech Szczęsny to w tej kampanii numer jeden bramki mistrzów Serie A. Chociaż w wielu meczach w tym sezonie zawodnik był pewnym punktem Bianconerich, to jednak zdarzały mu się wpadki. Włoscy dziennikarze przekonują też niejednokrotnie, że Polak nie jest typem bramkarza, który potrafi ratować zespół w trudnych momentach.

Szczęsnemu rzadko zdarzają się spektakularne wpadki, ale nie ma też na swoim koncie spotkań, w których to właśnie dzięki niemu Juventus zdobywałby punkty. A tak było w przeszłości, gdy barwy Starej Damy reprezentowali tacy bramkarze jak na przykład: Angelo Peruzzi, czy Edvin van der Sar, nie wspominając już o świetlanych czasach Gigi Buffona.

Powyższy stan rzeczy ma sprawiać, że decydenci klubu z Turynu myślą o zmianie w bramce Juve. Fakt, że wciąż kontraktu z Czerwono-czarnymi nie przedłużył Gianluigi Donnarumma, może być w tym przypadku kluczowy. Juventus zawsze uchodził za zespół typowo włoski, opierający swoją siłę na piłkarzach wstępujących w reprezentacji kraju. Okazja, że solidny włoski bramkarz jest do wzięcia za darmo, z pewnością nie umyka uwadze decydentów Bianconerich.

Reprezentant Polski wyceniony przez Starą Damę

Reprezentant Włoch według informacji Affariaitaliani mógłby w szeregach Starej Damy liczyć na zarobki w wysokości 10-12 milionów euro. Byłaby to zatem kwota dwa razy większa, niż ta, na którą Donnarumma może liczyć w klubie z Mediolanu. Nawet w przypadku ewentualnej podwyżki w Milanie, warunki w Turynie młody bramkarz pod względem finansowym miałby o wiele lepsze.

Aby jednak transakcja z udziałem Donnarummy mogła dojść do skutku, to Juventus najpierw musiałby sprzedać Szczęsnego. 30-latek podobno został wyceniony przez sterników Bianconerich na 20 milionów euro. Kłopot w tym, że na dzisiaj nie ma chętnych na transfer z udziałem Polaka.

Szczęsny ma umowę z Juve ważną do końca czerwca 2024 roku. W trakcie trwającej kampanii zaliczył 32 mecze, puszczając w nich 32 gole. Osiem razy zachował natomiast czyste konto. Donnarumma wystąpił z kolei w 40 spotkaniach, tracąc w nich 48 goli. W dziesięciu meczach nie dał się pokonać.

Atalanta
Juventus Turyn
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 18. kwietnia 2021 14:53.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze