Liverpool zdecydowany na sprzedaż swojego napastnika

Takumi Minamino
Pressfocus Na zdjęciu: Takumi Minamino

Konkurencja w Liverpoolu jest na każdej pozycji na tyle duża, że niektórym piłkarzom mimo pokładów talentu nie udaje się przebić na stałe do wyjściowego składu. Tak właśnie wygląda przypadek Takumiego Minamino, który latem opuści Liverpool.

  • Takumi Minamino miał problem z regularną grą w Liverpoolu
  • Japończyk chciałby grać częściej i z tego powodu latem zmieni klub
  • Liverpool oczekuje za swojego napastnika przynajmniej 17 milionów euro

Zbyt duża konkurencja w ataku dla Minamino

Minamino reprezentuje barwy Liverpoolu od stycznia 2020 roku, ale nie udało mu się do tej pory na stałe przebić do wyjściowego składu. Pół sezonu spędził także na wypożyczeniu w Southamptonie, ale nie wpłynęło to zbytnio na jego rozwój, a co za tym idzie poprawę pozycji w ekipie The Reds. Juergen Klopp wielokrotnie chwalił Japończyka, jednak rywalizacja w formacji ataku okazała się dla niego nie do przeskoczenia. 

Fabrizio Romano poinformował, że Japończyk latem chciałby odejść z zespołu, a Liverpool nie będzie mu tego utrudniał. Wicemistrzowie Anglii za swojego napastnika oczekują kwoty rzędu 17 milionów euro. Klub prowadzi już rozmowy z trzema zainteresowanymi zespołami. Minamino ma w najbliższych tygodniach podjąć decyzję, na którą z opcji się decyduje. 

Japończyk w poprzednim sezonie rozegrał dla Liverpoolu w poprzednim sezonie 24 mecze, w których zdobył 10 bramek i zanotował asystę. The Reds zapłacili za niego w styczniu 2020 roku 8,5 miliona euro.

Sprawdź: Benfica potwierdziła rekordowy transfer Liverpoolu. Znamy szczegóły

Komentarze