Szykuje się transferowy hit. Na stół ma trafić 100 milionów euro

Harry Kane
Harry Kane PressFocus

Przedstawiciele Manchesteru City planują dokonanie latem wielkiego transferu. Celem klubu z Etihad Stadium ma być Harry Kane. Jak informuje Daily Mail, przygotowywana jest oferta, która ma opiewać na 100 milionów euro!

Sprowadzenie nowego napastnika ma być jednym z priorytetów transferowych Manchesteru City na najbliższe miesiące. Menedżer Josep Guardiola nie ma bowiem wątpliwości, że konieczne będzie pozyskanie zawodnika, który zostanie długoterminowym następcą Sergio Aguero. Na szczycie listy życzeń hiszpańskiego szkoleniowca ma znajdować się właśnie napastnik Tottenhamu i reprezentacji Anglii.

Na Etihad Stadium zdają sobie sprawę, że przeprowadzenie transferu będzie możliwe tylko po głębszym sięgnięciu do kieszeni. Istnieje jednak także przekonanie, że sprowadzenie Kane może być rozwiązaniem ofensywnych problemów zespołu na wiele lat. Tym bardziej, że aktualny kontrakt Sergio Aguero obowiązuje tylko do końca obecnego sezonu.

Na razie nie wiadomo, jak na ewentualną ofertę zapatrywać się będą przedstawiciele Tottenhamu Hotpsur. W Londynie raczej niechętnie zgodziliby się na odejście swojego snajpera, ale dużą rolę może w tej kwestii odegrać zdanie samego piłkarza. Przenosiny na Etihad Stadium mogą być dla niego atrakcyjnym wyzwaniem i zwiększeniem szans na walkę o tytuły.

Harry Kane do tej pory na boiskach Premier League rozegrał 225 spotkań, zdobywając 152 bramki. W obecnym sezonie potwierdza, że jest kluczowym zawodnikiem drużyny Jose Mourinho i jednym z najlepszych napastników na świecie. Kapitan Tottenhamu zdobył dziewięć bramek i zanotował dziesięć asyst w 15 ligowych meczach.

Komentarze