Szczęsny zagra razem z Ronaldo? Tyle oferują mu Saudyjczycy!

Juventus chce tego lata sprzedać Wojciecha Szczęsnego. Nad transferem Polaka pracuje Al-Nassr, o czym informuje Fabrizio Romano. Bramkarz do tej pory nie był zainteresowany przeprowadzką do Arabii Saudyjskiej.

Wojciech Szczęsny
Obserwuj nas w
fot. Aflo Co. Ltd. / Alamy Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny

Szczęsny zdecyduje się na Arabię Saudyjską?

Wojciech Szczęsny do niedawna mógł być pewny swojej przyszłości w Turynie. W klubie zaszły jednak poważne zmiany, a Thiago Motta zachciał w swoim zespole nowego bramkarza w postaci Michele Di Gregorio. Juventus dopiął więc transfer zawodnika Monzy, który ma być w sezonie 2024/2025 numerem jeden między słupkami. Jednocześnie na wylocie znalazł się właśnie reprezentant Polski, który pobiera wysokie wynagrodzenie i zapewne nie zgodzi się na rolę rezerwowego, która będzie przysługiwać Mattii Perinowi.

POLECAMY TAKŻE

Stara Dama przygotowuje się więc do sprzedaży Szczęsnego, który nie wykazywał dotychczas zainteresowania zmianą otoczenia. Wydaje się jednak, że nie będzie miał wyboru, gdyż Motta zwyczajnie nie uwzględnia go w swoich planach na kolejny sezon. Gdzie może wylądować Szczęsny? Fabrizio Romano donosi, że rozmowy w sprawie jego transferu rozpoczęło Al-Nassr. Polak mógłby więc ponownie występować na murawie u boku Cristiano Ronaldo.

Szczęsny do tej pory nie był chętny na przeprowadzkę do Arabii Saudyjskiej, a nawet miał już odrzucić jedną z ofert. Niewykluczone, że finalnie będzie zmuszony, aby ją przyjąć. Kluczowa decyzja należy do niego samego, choć wpłynie na nią najprawdopodobniej ewentualne zainteresowanie ze strony innych ekip. Jeśli zabraknie konkretnej propozycji z Europy, Al-Nassr będzie na dobrej drodze do pozyskania Szczęsnego. Saudyjczycy przedstawili mu propozycję dwuletniego kontraktu, na mocy którego zarabiałby w ciągu sezonu nawet 20 milionów euro.

Wojciech Szczęsny powinien przyjąć ofertę z Arabii Saudyjskiej?

Tak 72%
Nie 28%
71+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Tak
  • Nie

Komentarze