Spotkanie ostatniej szansy ws. Mbappe?

Kylian Mbappe
Pressfocus Na zdjęciu: Kylian Mbappe

PSG nie odpuszcza i chce aby Kylian Mbappe był jego zawodnikiem, przynajmniej do czasu MŚ w Katarze. Z władzami wicemistrzów Francji ma się niedługo spotkać matka zawodnika.

  • Najnowszy pomysł paryżan to umowa na dwa lata, z opcją rozwiązania jej po roku
  • Za sam podpis, Kylian Mbappe miałby zainkasować ok. 180 mln euro!
  • To już prawdopodobie ostatnia propozycja PSG

Mbappe zdecydowany na odejście

Saga z udziałem Kyliana Mbappe zdaje się nie mieć końca. W styczniu, hiszpańska prasa informowała, że umowa mistrza świata 2018 z Realem Madryt jest już w zasadzie gotowa i brakuje na niej tylko podpisu 23-letniego napastnika. Sam zawodnik zresztą w różnych wypowiedziach, między wierszami, dawał do zrozumienia, że właśnie trwa jego ostatnie pół roku w Parku Książąt.

W obliczu rywalizacji PSG z Królewskimi w 1/8 finału Ligi Mistrzów, 54-krotny reprezentant Francji nabrał jednak wody w usta i podkreślił, że wszelkie decyzje na temat swojej przyszłości podejmie po zakończeniu rywalizacji z Los Blancos. W dwumeczu z Hiszpanami, Mbappe był najlepszy w drużynie Mauricio Pochettino, ale nie wystarczyło to do wyeliminowania Realu. Wydawało się więc, że nie ma żadnych szans aby zatrzymać młodego napastnika w stolicy Francji, sfrustrowanego kolejnym niepowodzeniem w Champions League.

Przeczytaj również: Prezydent Francji odegra rolę w pozostaniu Mbappe w PSG?

Matka Mbappe w roli pośrednika

Les Parisiens nie poddają się jednak i zdecydowali się zaproponować swojej gwieździe salomonowe rozwiązanie. Gotowi są przedłużyć z Mbappe kontrakt o kolejne dwa lata, a za sam podpis mają zagwarantować mu 180 mln euro! Wszystko po to, aby w czasie MŚ w Katarze, francuski gwiazdor w dalszym ciągu był ich zawodnikiem. Zdając sobie sprawę jednak, że Kylian zaczyna już męczyć się w Paryżu, skłonni są przystać na punkt w kontrakcie, wedle którego Mbappe latem 2023 będzie mógł bez przeszkód opuścić Parc des Princess.

Zdaje się, że to propozycja ostatniej szansy i w razie fiaska, 9-krotni mistrzowie Francji nie będą już dłużej kusić Mbappe. Dlatego do Doha, jak donosi “The Sun”, udać ma się matka Kyliana, Fayza Lamari, która o nowej umowie, z możliwością wcześniejszego jej rozwiązania, rozmawiać ma z katarskimi właścicielami PSG.

Przeczytaj również: Real nie odpuścił Mbappe, gigant oferuje mistrzowi świata krocie

Komentarze