Kasper Schmeichel po testach medycznych w nowym klubie

Kasper Schmeichel
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kasper Schmeichel

To już niemal pewne. Kasper Schmeichel opuści Leicester City po 11 latach i zostanie nowym konkurentem Marcina Bułki. Duński bramkarz podpisze kontrakt z Niceą do 30 czerwca 2025 roku.

  • Kasper Schmeichel ma na koncie 284 występy w Premier League i jeden tytuł mistrzowski
  • Duńczyk zostanie nowym piłkarzem Nicei, gdzie o miejsce w składzie będzie rywalizował z Marcinem Bułką
  • Podpisany przez obie strony kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku

Koniec pewnej epoki

Na przestrzeni ostatnich lat Kasper Schmeichel wyrósł na jedną z największych legend w historii Leicester City. Jego świetna dyspozycja pomogła w osiągnięciu największego klubowego sukcesu, jakim był tytuł mistrzowski w 2016 roku.

Choć pozycja Duńczyka w bramce “Lisów” wciąż jest niepodważalna, to on sam zdecydował się na zupełnie nowe wyzwanie. Wszystko wskazuje na to, że już za niedługo zostanie nowym zawodnikiem francuskiej Nicei, a o miejsce w podstawowym składzie będzie rywalizował z Marcinem Bułką.

Fabrizio Romano poinformował, że Schmeichel jest już po testach medycznych w nowym klubie, a podpisany kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku. To trzeci nabytek Nicei w ostatnich dniach – wcześniej potwierdzono pozyskanie Aarona Ramseya i Mattii Vitiego.

Nie ma wątpliwości, że Schmeichel zagwarantuje francuskiej drużynie ogrom doświadczenia. Stanowi on również pewien kontrast w stosunku do pozyskanego już 22-letniego Marcina Bułki, który na seniorskim poziomie dotychczas grał niewiele. Rywalizacja obu panów o miejsce w bramce zapowiada się bardzo interesująco.

Zobacz również: Chelsea oczekuje 33 mln euro za reprezentanta Niemiec

Komentarze