Nowy bramkarz wylądował w Neapolu. To były gracz PSG

Salvatore Sirigu
fot. PressFocus Na zdjęciu: Salvatore Sirigu

Napoli od dłuższego czasu borykało się z problemem zastąpienia Davida Ospiny, który nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu i opuścił zespół wraz z zakończeniem sezonu. Teraz Włosi potwierdzili nawiązanie współpracy z 35-letnim Salvatorem Sirigu.

  • David Ospina latem opuścił szeregi Napoli
  • Po wielu tygodniach udało się ściągnąć nowego bramkarza, jakim jest Salvatore Sirigu
  • Doświadczony Włoch podpisał roczny kontrakt

Długo wyczekiwany ruch transferowy

David Ospina nie zdecydował się na kontynuowanie współpracy z Napoli i wraz z zakończeniem sezonu opuścił klub. Zespół stracił tym samym podstawowego bramkarza, a na skutek braku zaufania trenera Luciano Spalettiego do Alexa Mereta, poszukiwano na rynku możliwego rozwiązania trudnej sytuacji.

W kontekście przenosin do Neapolu przewijało się wiele nazwisk, a ostateczny wybór wydaje się być zdecydowanie tymczasowym. W czwartek ogłoszony finalizację transferu Salvatore Sirigu z Genoi.

35-letni bramkarz podpisał roczny kontrakt. Sirigu do nowej drużyny wniesie niewątpliwie ogromne doświadczenie, bowiem na poziomie Serie A rozegrał dotychczas 246 spotkań. W przeszłości reprezentował również barwy francuskiego Paris Saint-Germain, z którym zdobył cztery krajowe mistrzostwa.

Nie wiemy, jak na ten moment wygląda hierarchia w bramce Napoli. Wiele wskazuje na to, że już niedługo zespół wzmocni jeszcze jeden golkiper. Mowa o Keylorze Navasie, który zostanie włączony w przenosiny Fabiana Ruiza do Paryża. Kostarykanin liczy, że w nowym klubie wywalczy sobie miejsce w podstawowym składzie.

Zobacz również: PSG szykuje alternatywę na wypadek niepowodzenia w kwestii Skriniara

Komentarze