Rozstanie z Nagelsmannem nie wpłynie na pierwszy letni transfer Bayernu

Zwolnienie Juliana Nagelsmanna nie przekreśliło pierwszego letniego transferu Bayernu Monachium. Po sezonie szeregi mistrza Niemiec wzmocni Konrad Laimer, który trafi tam po wygaśnięciu kontraktu z Lipskiem.

Konrad Laimer
fot. PressFocus Na zdjęciu: Konrad Laimer
  • Transfer Konrada Laimera do Bayernu jest dogadany od kilku tygodni
  • Zwolnienie Juliana Nagelsmanna nie wpływa na pierwszy letni ruch Bawarczyków
  • Austriak latem rozstanie się z Lipskiem

Bayern pewny transferu

Niespodziewane zwolnienie Juliana Nagelsmanna i zatrudnienie Thomasa Tuchela zrodziło wiele wątpliwości dotyczących zbliżającego się okienka transferowego. Media utrzymują, że priorytetem Bayernu Monachium wciąż jest Harry Kane, a pozyskanie Konrada Laimera jest niezagrożone.

Austriacki pomocnik już kilka tygodni temu doszedł do porozumienia w sprawie przenosin do mistrza Niemiec, uzgadniając warunki umowy. Zwolennikiem tego ruchu był właśnie Nagelsmann, który miał okazję współpracować z nim za czasów Lipska. To właśnie niemiecki szkoleniowiec ściągał Laimera na Allianz Arenę.

Pomimo rozstania z Nagelsmannem, 25-latek trafi do Bayernu. Latem wygaśnie jego kontrakt z Lipskiem, który nie zostanie przedłużony. Laimer jest nastawiony na zmianę otoczenia i grę w klubie z europejskiej czołówki.

Zobacz również: Duże osłabienie Belgów. Courtois opuszcza zgrupowanie

Komentarze