Rozbiór Ajaxu trwa. Zgłosił się gigant Premier League

Lisandro Martinez (z prawej)
Pressfocus Na zdjęciu: Lisandro Martinez (z prawej)

Ajax tego lata straci wielu świetnych piłkarzy. Jednym z nich może być Lisandro Martinez. Po Argentyńczyka zgłosił się już Arsenal.

  • Lisandro Martinez reprezentuje aktualnie Ajax
  • Argentyńczyk może jednak latem wyjechać na stałe z Holandii
  • O piłkarza zabiega Arsenal, a 24-latek jest chętny na transfer

Kierunek Londyn?

Mikel Arteta wciąż przebudowuje Arsenal. Hiszpan chce zmienić Kanonierów w młody, utalentowany i zwycięski zespół. W profil ten wpisuje się Lisandro Martinez, który reprezentuje aktualnie Ajax. Argentyńczyk pomógł drużynie wygrać mistrzostwo Holandii, ale amsterdamska drużyna mocno się zmieni. Wielu kolegów 24-latka skorzystało już z ofert czołowych klubów (np. Ryan Gravenberch i Noussair Mazraoui), a kolejni zapewne uczynią to niedługo.

Arsenal ceni umiejętności oraz uniwersalność Martineza. Argentyńczyk to nominalny środkowy obrońca. Na tej pozycji występował w sezonie 2021/2022 (37 rozegranych meczów). W przeszłości zdarzało mu się jednak grać na lewej stronie defensywy oraz jako defensywny pomocnik). Między innymi z tego powodu jest wyceniany na 32 miliony euro przez portal Transfermarkt.

Londyński klub tego lata wydał już blisko 45 milionów euro na transfery. Do Arsenalu trafili: Marquinhos, Matt Turner oraz Fabio Vieira. Budżet Kanonierów jeszcze się zmniejszy, ponieważ wysłali oni już ofertę za Martineza. Opiewała ona na 30 milionów euro. Ajax uznał, ze to za mało. Amsterdamczycy powinni jednak otrzymać większą sumę, ponieważ londyńczykom zależy na Argentyńczyku, którego traktują jako priorytetowe wzmocnienie obrony.

Czytaj także: Zidane pali mosty: najpierw podpadł w Realu, a wkrótce może zdradzić Marsylię

Komentarze