Wayne Rooney rozpoczyna pracę w DC United. Chce u siebie byłego kolegę z Manchesteru United

Jesse Lingard
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jesse Lingard

Kilka dni temu Wayne Rooney objął stery występującego w Major League Soccer DC United. Teraz przyszedł czas na zaplanowanie wzmocnień, a jednym z celów jest pozyskanie Jessego Lingarda. Po rozstaniu z Manchesterem United 29-latek wciąż pozostaje bez klubu.

  • Wayne Rooney rozpoczyna ruchy na rynku transferowym
  • DC United jest zainteresowanie sprowadzeniem Jessego Lingarda
  • Anglik pozostaje wolnym zawodnikiem, a na stole ma również oferty z Premier League

Telefon do byłego kolegi z zespołu

Wayne Rooney mocno chce zacząć swoją trenerską przygodę w Major League Soccer. W poprzednim sezonie 36-latek opiekował się drugoligowym Derby County, a misja uratowania klubu, mającego na starcie rozgrywek poważny problem w postaci ujemnych punktów, zakończyła się niepowodzeniem.

Kilka dni temu Rooney został zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec DC United. Legendarny angielski piłkarz zdążył już skontaktować się z kilkoma zawodnikami w celu negocjowania ewentualnego transferu. Jednym z jego wyborów jest Jesse Lingard, z którym miał okazję poznać się za czasów gry w Manchesterze United.

Tego lata Lingard zakończył kilkunastoletnią przygodę z “Czerwonymi Diałami”, bowiem jego wygasający kontrakt nie został przedłużony. Teraz pozostaje wolnym zawodnikiem, a przenosiny do Stanów Zjednoczonych są jedną z wielu opcji.

Aby DC United miało szanse do pozyskania 29-latka, musi mu sowicie zapłacić. Lingard ma na stole kilka ofert z Premier League, lecz dotychczas zainteresowane jego usługami ekipy Evertonu i West Hamu United nie były w stanie sprostać finansowym wymaganiom zawodnika.

32-krotny reprezentant Anglii całą swoją dotychczasową piłkarską karierę spędził na Wyspach Brytyjskich. Ewentualna przeprowadzka na inny kontynent byłaby dla niego bez wątpienia przełomowym ruchem.

Zobacz również:

Komentarze