Roma zareagowała na oczekiwania Chelsea. Co z przyszłością Lukaku?

Romelu Lukaku latem będzie musiał szukać nowego klubu. AS Roma nie jest w stanie wykupić go z Chelsea, a ta również nie wiąże z nim przyszłości. Gdzie wyląduje Belg?

Romelu Lukaku
Obserwuj nas w
fot. Giuseppe Maffia / Alamy Na zdjęciu: Romelu Lukaku
  • Romelu Lukaku przebywa w tym sezonie na wypożyczeniu w Romie
  • Chelsea chce definitywnie pozbyć się belgijskiego napastnika
  • Roma nie jest w stanie spełnić żądań The Blues i zrezygnuje z Lukaku

Lukaku znów ma problem. Musi znaleźć nowy klub

Romelu Lukaku długo nie mógł w trakcie zeszłego lata znaleźć nowego pracodawcy. Chelsea wyraźnie go skreśliła i dała wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Belgijski snajper negocjował z Juventusem i Interem Mediolan, lecz żaden z tych klubów nie zdecydował się na transfer. Ostatecznie postawiła na niego AS Roma, która wypożyczyła go na sezon 2023/2024.

W stolicy Włoch Lukaku spisuje się bardzo dobrze. Wspólnie z Paulo Dybalą stworzył zabójczy ofensywny duet. Jego statystyki to 18 bramek i 4 asysty w 40 meczach, licząc wszystkie rozgrywki.

POLECAMY TAKŻE

Choć Roma jest zadowolona z jego dyspozycji, nie będzie kontynuować z nim współpracy. Chelsea nie godzi się bowiem na kolejne wypożyczenie, gdyż chce wreszcie pozbyć się finansowego obciążenia na stałe. W grę wchodzi więc tylko sprzedaż, a rzymianie nie mają wystarczających funduszy.

Lukaku będzie latem musiał znaleźć nowego pracodawcę. Wciąż interesują się nim Saudyjczycy, jednak w zeszłym roku starał się tego kierunku uniknąć. W pierwszej kolejności postawi na klub z Europy.

Komentarze