Chris Smalling
Chris Smalling fot. Grzegorz Wajda

Roma rezygnuje. Smalling wróci na Old Trafford

Chris Smalling wróci do Manchesteru United, po tym jak Roma nie zdołała spełnić oczekiwań finansowych Czerwonych Diabłów w sprawie definitywnego transferu byłego reprezentanta Anglii. Włoski klub miał zrezygnować z dalszych starań o zatrzymanie doświadczonego obrońcy.

Czytaj dalej…

Smalling ostatni sezon spędził w zespole ze stolicy Włoch na zasadzie wypożyczenia, za które Roma przed rokiem zapłaciła Manchesterowi United 2,7 miliona funtów. 30-latek był bardzo ważnym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Paulo Fonsekę, rozgrywając w jej barwach 37 spotkań we wszystkich rozgrywkach i trzy razy wpisując się na listę strzelców.

Roma była poważnie zainteresowana zatrzymaniem Anglika w zespole na stałe i od wielu tygodni prowadziła w tej sprawie rozmowy z klubem z Old Trafford. Ostatnia oferta ze strony włoskiego klubu nie przekonała jednak Manchesteru United, który oczekiwał za swojego piłkarza 18 milionów funtów. W związku z tym przedstawiciele klubu ze Stadio Olimpico podjęli decyzję o zakończeniu rozmów w tej sprawie.

Solksjaer nie widzi Smallinga w drużynie

Tym samym Smalling będzie zmuszony wrócić na Old Trafford. Choć obrońca jest na to gotowy, to mało prawdopodobne wydaje się, aby zdołał przekonać do siebie menedżera Ole Gunnara Solskjaera i wywalczył miejsce w kadrze drużyny na kolejny sezon. Norweski szkoleniowiec Czerwonych Diabłów ma bowiem innych faworytów na pozycji środkowego obrońcy i nie widzi Smallinga w swoim zespole, choć tego obowiązuje jeszcze dwuletnia umowa z klubem.

Smalling do Manchesteru United trafił przed sezonem 2010/11 z londyńskiego Fulham. Na Old Trafford spędził dziewięć sezonów, rozgrywając w barwach Czerwonych Diabłów 323 spotkania we wszystkich rozgrywkach.

Komentarze