Chelsea ustaliła kwotę wykupu za piłkarza. Włoski klub musi podjąć decyzje

Chelsea Londyn zdecydowała, że Romelu Lukaku może dołączyć do Romy na stałe, jeśli Włoski klub zapłaci 37 milionów euro za snajpera.

Romelu Lukaku
Obserwuj nas w
IMAGO / Photo News / Nico Vereecken Na zdjęciu: Romelu Lukaku
  • Chelsea Londyn wyceniła Romelu Lukaku
  • AS Roma może wykupić Belga za 37 milionów euro
  • Napastnik jest ostatnio w wysokiej dyspozycji

Roma poznała cenę za Lukaku

Chelsea Londyn zdecydowała o przyszłości belgijskiego napastnika. Jeśli AS Roma chce wykupić piłkarza, to musi się liczyć z wydatkiem rzędu 37 milionów euro. Tylko taka kwota zadowoli właściciela “The Blues” i spowoduje, że Romelu Lukaku pozostanie na Stadio Olimpico na najbliższe lata. Szkoleniowiec rzymian Jose Mourinho jest pod wrażeniem aktualnej formy rosłego snajpera i chciałby, aby 30-latek związał się z drużyną na stałe. Problemem może się okazać kwota, jakiej żąda angielski klub. Właściciel “Giallorossich” nie jest skłonny do wydawania dużych sum na jednego piłkarza. W ostatnich latach podobną sumę wydano tylko na dwóch piłkarzy (Schick i Abraham. Reszta transferów to wydatki poniżej 27 milionów euro.

Lukaku był bohaterem dużego zamieszania w czasie przerwy międzysezonowej. Belg otwarcie przyznawał, że chce zostać na San Siro i wciąż grać dla Interu. Jednak w kluczowym momencie zmienił zdanie i zdecydował się na powrót do Londynu. Po serii plotek łączących go z Juventusem czy zespołami z Arabii trafił do Rzymu. W tym sezonie zagrał w 14 meczach, w których zdobył 9 bramek. Kilka dni temu popisał się zdobyciem 4 bramek w jednym meczu w barwach reprezentacji.

Czytaj więcej: Fantastyczny występ Lukaku. Samodzielnie rozstrzelał rywala Belgów

Komentarze