Robert Lewandowski zagra w Barcelonie! Bayern przyjął ofertę

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski zostanie zawodnikiem FC Barcelony. Przedstawiciele Bayernu Monachium przyjęli ostatnią ofertę katalońskiego klubu, dając jednocześnie “zielone światło” na finalizację transferu. Oficjalnego komunikatu w tej sprawie można spodziewać się w sobotę.

  • Bayern Monachium zaakceptował ofertę Barcelony w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego
  • Kwota transferu Polaka do katalońskiego zespołu będzie opiewać łącznie na 50 milionów euro
  • Do złożenia podpisów pod wszystkimi dokumentami powinno dojść jeszcze w ten weekend

Robert Lewandowski zamienia Bayern na Barcelonę

Robert Lewandowski kilka tygodni temu poinformował władze Bayernu Monachium, że chce odejść z klubu i swoje zamiary ogłosił również publicznie. Bawarczycy nie zamierzali mu jednak tego ułatwiać i prowadzili twarde negocjacje z przedstawicielami FC Barcelony, która od początku była głównym celem polskiego napastnika. Bayern odrzucał kolejne oferty przedstawiane przez klub z Camp Nou, ale przełom nastąpił w nocy z piątku na sobotę. Oba kluby uzyskały porozumienie w sprawie warunków transferu, którego kwota opiewać będzie na 45 milionów euro plus 5 milionów euro w bonusach.

Sam Lewandowski już wcześniej ustalił z Barceloną warunki nowego kontraktu, który według informacji Tomasza Włodarczyka ma obowiązywać przez cztery najbliższe lata, aż do 2026 roku. Inne źródła mówią o trzyletniej umową z opcją jej przedłużenia o kolejnych 12 miesięcy. Do złożenia podpisów pod dokumentami powinno dojść w najbliższy weekend, a oficjalna prezentacja Lewandowskiego jako piłkarza może odbyć się już w najbliższy poniedziałek. Wcześniej piłkarz przejdzie również badania medyczne.

Na razie nie wiadomo, czy Lewandowski uda się do stolicy Katalonii, czy od razu dołączy do zespołu, który w sobotę rusza na tournee po Stanach Zjednoczonych. Kapitana reprezentacji Polski na pewno zabraknie na sobotniej prezentacji Bayernu przed nowym sezonem.

33-letni Lewandowski żegna się z Bayernem po ośmiu latach występów. W tym czasie wystąpił w barwach bawarskiego klubu 375 razy we wszystkich rozgrywkach, zdobywając 344 gole. 

Zobacz także: FC Barcelona oficjalnie z kolejnym wzmocnieniem. Nowy nabytek zaprezentowany

Komentarze