Zaskakujące wieści ws. przyszłości Lewandowskiego

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Zaskakujące wieści w sprawie przyszłości Roberta Lewandowskiego przekazał Christian Falk. Zdaniem dziennikarza Bilda, w przypadku fiaska transferu do FC Barcelony, Polak może zdecydować się na przenosiny do Paris-Saint Germain. Priorytetem dla 33-latka jest przede wszystkim opuszczenie Bayernu Monachium.

  • Robertowi Lewandowskiemu zależy na odejściu z Bayernu Monachium
  • Marzeniem Polaka jest gra w FC Barcelonie, jednak klub nie jest w stanie zaoferować takiej kwoty, jakiej oczekują Bawarczycy
  • Media podają, że oprócz Barcy napastnik bierze także pod uwagę przenosiny do PSG

Paryż zamiast Barcelony to opcja ostateczna

Obecne stosunki Roberta Lewandowskiego z władzami Bayernu Monachium są delikatnie mówiąc nienajlepsze. Polak publicznie już kilkakrotnie wyraził chęć opuszczenia ekipy mistrza Niemiec, co nie spodobało się zarządowi. W odwecie ten z kolei szedł w zaparte i podkreślał na każdym kroku, że Polak na pewno nie odejdzie z drużyny w trakcie najbliższego okienka transferowego. Wygląda na to, że Bawarczycy powoli zaczęli zdawać sobie sprawę, że nie są w stanie na siłę zatrzymać zawodnika, który podkreślił, że “nie wyobraża sobie dalszej gry w Bayernie”.

Priorytetem dla Lewandowskiego jest transfer do FC Barcelony, ale z powodu kłopotów finansowych Blaugrany może on nie dojść do skutku. Bayern żąda za Polaka 50 milionów euro płatnych jednorazowo, na co obecnie nie stać Dumy Katalonii. Sytuację tę może wykorzystać inny klub, który wskazał Christian Falk. 

Według dziennikarza Bilda, jeśli Barcy nie będzie stać na 33-latka, może on zdecydować się na przenosiny do Paris-Saint Germain. Informacje te są dość zaskakujące, gdyż w zeszłym tygodniu media informowały, że Lewandowski bierze pod uwagę jedynie FC Barcelonę i odrzuca oferty z innych klubów. Jak widać zmieniły się nieco priorytety napastnika, który przede wszystkim chciałby zmienić otoczenie. 

W tym tygodniu Duma Katalonii ma złożyć drugą ofertę za Roberta Lewandowskiego, która będzie bardziej zbliżona finansowo do oczekiwań Bawarczyków. Nowa propozycja ma opiewać na ok. 40 milionów euro. Daily Mail poinformował w czwartek, że w grze o transfer napastnika pozostaje także Chelsea Londyn. Na ściągnięciu Polaka zależy Thomasowi Tuchelowi, który chciałby zastąpić nim Romelu Lukaku.

Czytaj też: Hansi Flick skomentował konflikt Lewandowskiego z władzami Bayernu: ta sytuacja to wstyd

Komentarze