Reus może opuścić BVB i trafić do ligowego rywala

Marco Reus
PressFocus Na zdjęciu: Marco Reus

Kontrakt Marco Reusa z Borussią Dortmund obowiązuje zaledwie do końca tego sezonu. Niemiec nie dogaduje się ponoć dobrze ze swoim klubem i rozważa odejście jako wolny agent. Jego usługami mocno interesuje się RB Lipsk.

  • Umowa Marco Reusa z BVB wygasa 30 czerwca
  • Niemiec jest zirytowany postawą klubu, dla którego priorytetem było przedłużenie kontraktu z Youssoufą Moukoko
  • Usługami 33-latka interesuje się RB Lipsk. Chwalił go zarówno trener, jak i kierownik sportowy Byków

Reus zmieni Dortmund na Lipsk? “To świetny kapitan”

Umowa Marco Reusa z Borussią Dortmund obowiązuje do końca bieżącego sezonu. Chociaż podczas swojej kariery Niemiec wielokrotnie udowadniał lojalność wobec klubu z Westfalii, wiele wskazuje na to, że niebawem zmieni barwy. Ostatnio media poinformowały, że agent gracza zasiadł na trybunach podczas meczu RB Lipsk z Bayernem Monachium (1:1) na wyraźne zaproszenie Byków.

Czy Marco Rose o tym słyszał? – Teraz, gdy o tym mówisz, już o tym wiem! Reus to wspaniały facet, bardzo dobry kapitan i naprawdę świetny piłkarz. Całą resztę pozostawiam wam – odrzekł na konferencji trener RB Lipsk. Współpracował z Marco Reusem w sezonie 2021/2022, gdy prowadził BVB.

Spekulacji nie uciął też nowy kierownik sportowy drużyny z Lipska.

Ogólnie rzecz biorąc, wolni agenci budzą ogromne zainteresowanie. Reus to lider, który może wzmocnić zespół dzięki swojemu doświadczeniu – powiedział Max Eberl.

33-latek nie jest zadowolony z poczynań Borussii Dortmund, dla której priorytetem w ostatnich miesiącach było dojście do porozumienia z Youssoufą Moukoko. Kapitan zespołu nie jest też ponoć skłonny do obniżenia pensji, a Niemcy zamierzają od teraz podpisywać umowy, wedle których wypłata zależy w głównej mierze od wyników na boisku.

Reus rozegrał w tym sezonie 12 meczów we wszystkich rozgrywkach. Zanotował w nich trzy bramki i cztery asysty.

Zobacz też: Hiszpan kandydatem do przejęcia Evertonu.

FSV Mainz 05
Borussia Dortmund
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 25 stycznia 2023 18:31.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze