Pomocnik Lille otwarty na nowe wyzwania

Renato Sanches
Pressfocus Na zdjęciu: Renato Sanches

Renato Sanches zdradził The Mirror, że jest gotowy na zmianę otoczenia. Zawodnik Lille otrzymał już kilka ofert tej zimy, ale obecnie rozważa tylko dwa kierunki.

  • Renato Sanches szykuje się do opuszczenia Francji
  • Piłkarz odzyskał formę i stał się obiektem zainteresowań kilku klubów
  • Jak przekazał 24-latek, w grę wchodzą już tylko dwa kierunki

Renato Sanches zamierza wejść na wyższy poziom

Renato Sanches dobrymi występami na Euro 2016 zapracował na transfer do Bayernu Monachium. W ekipie Bawarczyków był jednak cieniem samego siebie, dlatego po roku wyjechał na wypożyczenie do Swansea City. W Anglii również miał problemy z odzyskaniem dawnej formy i w 2019 r. zasilił Lille za 20 mln euro.

Portugalczyk zaczął ponownie błyszczeć dopiero na boiskach Ligue 1. Co więcej, w poprzednim sezonie w dużej mierze przyczynił się do niespodziewanego sukcesu Mastifów, wygrywając mistrzostwo Francji.

Lepsza dyspozycja sprawiła, że znów zaczęły przyglądać się mu topowe zespoły. 24-latek ma ważny kontrakt do końca przyszłego sezonu, ale już teraz rozważa wyjazd do innego klubu. Sanches zdradził w rozmowie z The Mirror, że jest gotowy na nowe wyzwania, ale jak dotąd, pojawiły się tylko dwie oferty, które go zaciekawiły.

Rozmawiałem z moim agentem, wiem, które kluby do mnie dzwonią, ale nie mogę nic więcej powiedzieć. Wiem, że jestem gotowy. Jeśli pojawi się ciekawy kierunek, na pewno z tego skorzystam – zdradził zawodnik.

Na ten moment może AC Milan, może Arsenal są zainteresowane, nie wiem – wyjawił tajemniczo Portugalczyk.

Zapewne Sanches nie chciał zdradzić szczegółów, jednak z jego wypowiedzi można dojść do pewnego wniosku. Skoro zdradził zainteresowanie swoją osobą, a wymienił z nazwy tylko dwa kluby, zapewne to właśnie nad tymi kierunkami się zastanawia.

Arsenal poluje na pomocnika, ponieważ z drużyną wkrótce pożegna się Granit Xhaka. Wcześniej Kanonierzy próbowali zakontraktować Arthura Melo z Juventusu, ale rozmowy utknęły w martwym punkcie.

Natomiast AC Milan jest już pogodzony z Franckiem Kessie, który nie zamierza przedłużać umowy i latem odejdzie na zasadzie wolnego transferu. Stąd Rossonerri rozważają taki ruch w ramach zastępstwa dla reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej.

Czytaj więcej: Skład za miliony euro: giganci futbolu chcą pozbyć się tych piłkarzy w zimowym okienku transferowym

Komentarze