Pytają o Lewandowskiego. Szykuje się gorące lato

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Robert Lewandowski od siedmiu lat występuje w Bayernie Monachium, ale temat jego ewentualnego transferu do innego klubu wraca niemal każdego roku. Nie inaczej jest teraz. Według Sky Germany zainteresowanych pozyskaniem reprezentanta Polski pozostaje kilka czołowych europejskich klubów.

Oficjalnie zapytanie w sprawie Lewandowskiego

– Z naszych informacji wynika, że jest kilka czołowych klubów, które wyraziły zainteresowanie Robertem Lewandowskim Pojawiło się już nawet oficjalnie zapytanie do Bayernu – powiedział dziennikarz Sky Max Bielefeld.

Jakie kluby widziałyby Lewandowskiego w zespole? To pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi. – Nie możemy ich jeszcze dokładnie wymienić. Wciąż jesteśmy w fazie zbierania informacji. Ale jasne jest, że rynek dziewiątek będzie naprawdę gorący latem. Kilka czołowych klubów poszukuje nowego napastnika, zaczynając od Manchesteru United. Nie jest jasne co się stanie z Kane’m w Tottenhamie, Chelsea niekoniecznie jest zadowolony z Tammy’ego Abrahama, Real faktycznie chce Mbappe, ale chce również pozyskać nową dziewiątkę. Nowego zawodnika na tę pozycję chce także FC Barcelona – dodał Marc Behrenbeck, inny dziennikarz Sky.

Robert Lewandowski jest związany z Bayernem umową do czerwca 2023 roku i na chwilę obecną nie wiadomo, czy zostanie przedłużona. Nic jednak nie wskazuje na to, aby w Monachium rozważali sprzedaż 32-letniego napastnika po zakończeniu obecnego sezonu.

Lewandowski w Bayernie rozegrał do tej pory 326 spotkań, zdobywając w nich 289 bramek. W obecnym sezonie wystąpił w 37 meczach we wszystkich rozgrywkach, 43 razy wpisując się na listę strzelców.

Komentarze