PSG złożyło ofertę gwieździe Barcelony

Ousmane Dembele
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

PSG zaczęło na dobrą walkę o pozyskanie Ousmane Dembele z FC Barcelony. Dziennikarz Toni Juanmarti podał, że przedstawiciel Ligue 1 złożył pierwszą ofertę zawodnikowi w sprawie transferu. Reprezentant Francji ma umowę z Katalończykami ważną tylko do końca czerwca tego roku.

  • Ousmane Dembele wciąż nie podjął decyzji w sprawie swojej przyszłości
  • Nowe wieści dotyczące Francuza przekazał dziennikarz Toni Juanmarti
  • Rynkowa wartość 24-latka to 30 milionów euro

Dembele może zakotwiczyć w PSG

PSG od dłuższego czasu łączone jest z transferem Ousmane Dembele. Tym bardziej że zawodnik jest do wzięcia za darmo, bo wraz z końcem sezonu wygasa jego umowa z FC Barceloną. Strony wciąż nie doszły do porozumienia w sprawie nowego kontraktu.

Nie od dzisiaj wiadomo, że trener Blaugrany Xavi Hernandez bardzo chce, aby piłkarz został w klubie. Kością niezgody w porozumienia Dembele z władzami Barcelony są jednak kwestie finansowe. Jednocześnie niezwykłe możliwości finansowe PSG mogą mieć wpływ na przyszłe losy piłkarza.

Spekuluje się, że sternicy klubu z Parc des Princes są gotowe zaproponować Dembele zarobki na poziomie 17 milionów euro netto. Jednocześnie Francuz mógł liczyć na bonus za samo parafowanie nowej umowy, o czym informuje dziennikarz Toni Juanmarti.

Dembele trafił do Barcelony w 2017 roku za 140 milionów euro. W tym sezonie 24-latek wystąpił łącznie w 28 spotkaniach, notując w nich dwa trafienia i 11 asyst.

Czytaj więcej: MD: Postęp w kwestii przedłużenia umowy Barcy z Dembele

Komentarze