MD: Postęp w kwestii przedłużenia umowy Barcy z Dembele

Ousmane Dembele
Pressfocus Na zdjęciu: Ousmane Dembele

FC Barcelona nie zrezygnowała jeszcze ze starań o przedłużenie umowy z Ousmanem Dembele. W ostatnich tygodniach zaszła duża zmiana w nastawieniu zawodnika, który chciałby zostać w klubie. Według Mundo Deportivo, w środę doszło do spotkania z agentem zawodnika, a po rozmowa pozostawiła pozytywne odczucia.

  • Dembele wciąż nie przedłużył umowy z FC Barceloną
  • Francuz w ostatnich tygodniach jest jednym z najlepszych piłkarzy w klubie
  • Po kolejnym dniu negocjacji klub jest bliższy dojścia do porozumienia z agentem piłkarza

Zwrot w sprawie Dembele jeszcze możliwy?

Kontrakt Ousmane’a Dembele wygasa wraz z końcem sezonu i wobec porozumienia napastnik był szykowany już do odejścia z klubu. Od czasu, gdy trenerem drużyny został Xavi doszło jednak do przełomu. Francuz prezentuje wysoką formę, trener stawia na niego i chwali regularnie jego profesjonalizm i poświęcenie. Skrzydłowy wreszcie czuje się w Barcelonie chciany. 

Zmieniły się także wymagania finansowe piłkarza i jego agenta. Według Mundo Deportivo w środę obie strony znów usiadły do rozmów i odczucia, jakie zapanowały po niej wśród członków zarządu, były pozytywne. Wcześniej agent 24-latka wydawał się bardziej zamknięty i mniej chętny do negocjacji, a teraz atmosfera między stronami jest zupełnie inna niż na początku roku, kiedy można było odnieść wrażenie, że doszło do całkowitego zerwania relacji.

Na przedłużenie kontraktu z Dembele naciska mocno Xavi, który nie wyobraża sobie wyjściowej jedenastki Barcy bez Francuza. Rozpoczynał on w wyjściowym składzie każdy z ostatnich dziewięciu meczów Dumy Katalonii. Dobra dyspozycja Francuza ma też związek z brakiem urazów, które na przestrzeni ostatnich sezonów regularnie trapiły 24-latka.

Komentarze