PSG z czwartym wzmocnieniem. Mistrz Europy w Paryżu

Renato Sanches
Pressfocus Na zdjęciu: Renato Sanches

Renato Sanches oficjalnie opuścił Lille. O Portugalczyka długo walczył Milan, ale zawodnik finalnie dołączył do PSG.

  • Do PSG tego lata dołączyli już: Vitinha, Hugo Ekitike oraz Nordi Mukiele
  • Najnowszy nabytek to Renato Sanches
  • Paryżanie za Portugalczyka zapłacili kilkanaście milionów euro

Powiększyła się portugalska grupa w PSG

Renato Sanches kilka lat temu nazywany był jednym z najzdolniejszych piłkarzy na świecie. Od tego momentu Portugalczyk nie sprawdził się w Bayernie, był na wypożyczeniu w Swansea City oraz wygrał mistrzostwo Francji z Lille, które reprezentował przez minione trzy lata. Mistrz Europy z 2016 roku na rok przed wygaśnięciem kontraktu zmienił klub. O 24-latka przez wiele miesięcy walczył Milan, który miał spore szanse na zatrudnienie Sanchesa. Piłkarz finalnie wybrał PSG. Dlaczego podjął taką decyzję?

Jestem bardzo zadowolony, że przyszedłem do Paryża. Ostatnie dni były ważne dla mnie i dla mojej rodziny. Jestem pewien, że dołączając do tego klubu dokonałem właściwego wyboru. Wybrałem Paris Saint-Germain, ponieważ uważam, że to dla mnie najlepszy projekt – powiedział Sanches, który z nowym pracodawcą związał się umową do 30 czerwca 2025 roku.

Znam doskonale Christophe’a Galtiera. Jest świetnym trenerem, który sprawił, że znakomicie się rozwinąłem odkąd trafiłem do Ligue 1. Udało nam się nawet zdobyć tytuł. Wykonaliśmy razem dobrą robotę i cieszę się, że mogę ponownie z nim pracować oraz jego sztabem – dodał portugalski pomocnik. Barwy PSG reprezentuje już trzech jego rodaków (Nuno Mendes, Danilo Pereira oraz Vitinha).

Czytaj także: Rafał Wisłocki gościem w “Oko w oko z Ryszką” [WIDEO]

Komentarze