PSG sondowało temat Pogby u Mino Raioli

Paul Pogba
Paul Pogba fot. Grzegorz Wajda

Paul Pogba niewykluczone, że latem zmieni klubowe. Reprezentant Francji ma co prawda ważny kontrakt z Manchesterem United do końca czerwca 2022 roku. Niemniej pojawiły się głosy, że temat ściągnięcia mistrza świata z 2018 roku zaczął sondować dyrektor sportowy Paris Saint-Germain.

Pogoboom z potrzebą zmiany klubu?

Paul Pogba i jego przyszłość w szeregach Czerwonych Diabłów wciąż jest niepewna. Francuski pomocnik aktualnie leczy kontuzje uda.

27-letni zawodnik w trakcie trwającej kampanii miał sporo kłopotów zdrowotnych. Mimo wszystko rozegrał 28 meczów, w których strzelił cztery goli, a ponadto zanotował trzy asysty. Taki stan rzeczy sprawił, że chętnych na pozyskanie Pogby nie brakowało. Piłkarz znajdował się między innymi na radarze Juventusu.

Najnowsze doniesienia FootMercato.net wskazują natomiast, że Leonardo prowadził już pierwsze sondowania tematu pozyskania piłkarza u menedżera Mino Raioli. Tajemnicą Poliszynela jest to, że paryżania mają plan, aby latem pozyskać zawodnika na “8” i na prawą obronę.

Mistrz Francji gotowy rozstać się z Gueye i Herrerą

Agent Pogby już w grudniu objaśnił, że historia jego klienta z Man Utd praktycznie dobiegła końca. Pogba miał być podobno niezadowolony ze swojej sytuacji w szeregach Czerwonych Diabłów. Tym samym Mino Raiola sugerował, że Francuz potrzebował zmiany otoczenia.

Gdyby faktycznie Pogba miał dołączyć do PSG, to miejsce w stołecznej ekipie mieliby mu zrobić tacy zawodnicy jak Idrissa Gueye, czy Ander Herrera, którzy najprawdopodobniej rozstaną się z klubem.

Komentarze