Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Przeciąganie liny między Barceloną i Man City. Będzie wymiana?

Najbliższe tygodnie mogą być bardzo intensywne na linii FC Barcelona – Manchester City. Tematem rozmów ma być ewentualna wymiana zawodników. Nie jest tajemnicą, że kataloński klub chciałby sprowadzić z powrotem do zespołu Erica Garcię, podczas gdy Anglicy są zainteresowani pozyskaniem Sergiego Roberto – informuje Sport.

Czytaj dalej…

Zainteresowanie Manchesteru City i menedżera Josepa Guardioli uniwersalnym zawodnikiem Dumy Katalonii nie jest niczym nowym. Do pierwszych kontaktów między klubami w sprawie Sergiego Roberto miało dojść już na początku roku, ale rozmowy zostały zahamowane przez kryzys koronawirusowy.

W kolejnych tygodniach oba kluby zaczęły rozmowy za pośrednictwem menedżera Jorge Mendesa, ale ich tematem była ewentualna wymiana Nelsona Semedo i Joao Cancelo. Sprawa ta utknęła jednak w martwym punkcie. Do tematu ewentualnych przenosin Semedo do Manchesteru City powrócono w ostatnich dniach, wraz ze wzrostem zainteresowania Barcelony obrońcą rywali Ericiem Garcią.

Pozyskanie utalentowanego środkowego obrońcy ma być jednym z priorytetów Barcelony, choć Josep Guardiola również chciałby zatrzymać go w zespole. Obecna umowa Hiszpana z klubem z Etihad Stadium obowiązuje jeszcze tylko przez rok, a sam piłkarz podobno bardziej skłania się ku powrotowi do Dumy Katalonii niż do podpisania nowej umowy.

Sergi Roberto dołączy do Guardioli?

Barcelona najchętniej sięgnęłaby po 19-letniego defensora oferując Manchesterowi City w rozliczeniu Semedo. Przedstawiciele Obywateli oczekują jednak innego rozwiązania, a jest nim Sergi Roberto, który jest jednak z Barcelonie jednym z niezbędnych zawodników. Oba kluby czekają więc trudne rozmowy, a mają zostać zintensyfikowane po zakończeniu rywalizacji w Lidze Mistrzów, która zostanie dokończona w sierpniu.

Komentarze