Problemy finansowe klubu Bundesligi. Odejdzie jeden z kluczowych zawodników

VfB Stuttgart
VfB Stuttgart PressFocus

VfB Stuttgart poinformował, że po zakończeniu obecnego sezonu zakończy swoją współpracę z Gonzalo Castro. Doświadczony, 33-letni Niemiec będzie poszukiwał nowego pracodawcy. Jest do wzięcia za darmo. Stuttgart rozstaje się z nim z powodu sytuacji finansowej.

30 czerwca wygasa umowa Gonzalo Castro z VfB Stuttgart. Już wiadomo, że nie zostanie ona przedłużona. Piłkarz ten występuje w niemieckim klubie od 2018 roku, gdzie trafił z Borussii Dortmund.

W tym sezonie Castro wystąpił łącznie w 24 meczach dla VfB i zdobył trzy gole w Bundeslidze.

W świetle trudności finansowych związanych z pandemią koronawirusa podjęliśmy decyzję o tym, by nie oferować Gonzo nowego kontraktu. Zamiast tego postawimy na rozwój naszych młodych zawodników – wyjaśnił dyrektor sportowy klubu, Sven Mislintat.

Gonzalo Castro wyjaśnił, że rozumie i akceptuje decyzję działaczy ze Stuttgartu. – Dobro tego klubu leży mi na sercu. Przeżywałem tu dobre i gorsze chwile. Razem świętowaliśmy awans do Bundesligi, a także degradację. Życzę drużynie, trenerom, kibicom i zarządcom wszystkiego dobrego – dodał.

Stuttgart zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w tabeli Bundesligi. Media w Niemczech spekulują jednak, że w przyszłym sezonie drużynę czeka walka o utrzymanie. Klub nie planuje transferów. Oprócz Casto odejść ma kilku innych zawodników.

Komentarze